DECCO....potrzebuję opinii

GAL
Czytelnik
Czytelnik

DECCO....potrzebuję opinii

Post autor: GAL » czw sty 25, 2007 10:09 am

Witam,
Potrzebuję opinii na temat profila Decco....nie wiem co sądzić, bo opinie są baaardzo skrajne, no i którego producenta stolarki wybrać na swojego dostawcę?

Z góry dziękuję

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw sty 25, 2007 12:36 pm

Polecam VENTOPLAST Marki k. Warszawy. Grzeją chinola i niczym się nie przejmują ( w sezonie 100 okien/dzień i pół Warsiawy od nich kupuje po 300 zeta za O 34 a teraz pewno taniej mają ). Kwity są na plastik i okna także zadzieraj kiecę i do przodu.

Narra
jawaryn :)

PP7000
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: PP7000 » sob sty 27, 2007 10:40 am

Firma Pol- Plast Elbląg www.pol-plast.pl

snow dog
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: snow dog » sob sty 27, 2007 11:42 am

Pol-Plast ???
cytat ze Szreka: "co za szajs"
snow dog

PP7000
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: PP7000 » pn sty 29, 2007 6:51 am

Szajs to masz w głowie

john pcv
Czytelnik
Czytelnik

http://forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=7993&start

Post autor: john pcv » wt sty 30, 2007 10:17 pm

Witaj zagubiony człowieku, nie wiem dlaczego tak bardzo interesuje cię badziew chiński jak na rynku masz wiele sznujących się profili. Cena jak to cena na tani ...... Musi być niska abyś to mógł sprzedać!!! Dlatego zakuj sobie w ten sagan, że jak cokolwiek tanio kupisz to i musisz tanio sprzedać!!! A jeżeli chodzi Ci o jakieś refleksje na temat nowości w firmach takich jak Decc`arze lub inne "Wangardy" to poczekaj za parę lat wtedy okaże jak to się sprawuje. A tu podam Ci świetny przykład jak to bywa na ogół na naszym rynku, że Ci którzy są na nim od zawsze czy to Ci co sprzedają okna lub je produkują to są do dziś najgorzej pamiętaj o tym, że problem jest z tymi co powstają w sezonie a potem ich już nie ma. Dlatego zastanów się 5 razy zanim coś taniego kupisz a potem to sprzedasz we własnej wiosce i za 2 lub kilka lat wywiozą Cię na taczce pokrytego smołą albo Cię zlinczują. Trzymaj się i myśl pozytywnie

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: http://forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=7993&s

Post autor: KNMTG » śr sty 31, 2007 4:11 pm

john pcv pisze:Witaj zagubiony człowieku, nie wiem dlaczego tak bardzo interesuje cię badziew chiński jak na rynku masz wiele sznujących się profili. Cena jak to cena na tani ...... Musi być niska abyś to mógł sprzedać!!! Dlatego zakuj sobie w ten sagan, że jak cokolwiek tanio kupisz to i musisz tanio sprzedać!!! A jeżeli chodzi Ci o jakieś refleksje na temat nowości w firmach takich jak Decc`arze lub inne "Wangardy" to poczekaj za parę lat wtedy okaże jak to się sprawuje. A tu podam Ci świetny przykład jak to bywa na ogół na naszym rynku, że Ci którzy są na nim od zawsze czy to Ci co sprzedają okna lub je produkują to są do dziś najgorzej pamiętaj o tym, że problem jest z tymi co powstają w sezonie a potem ich już nie ma. Dlatego zastanów się 5 razy zanim coś taniego kupisz a potem to sprzedasz we własnej wiosce i za 2 lub kilka lat wywiozą Cię na taczce pokrytego smołą albo Cię zlinczują. Trzymaj się i myśl pozytywnie
John - na pewno masz sporo racji w tym co piszesz ale... od 7 lat jestem użytkownikiem okien z profilu VEKA 3 k wykonanych przez czołowego producenta w Polsce. Powiem Ci szczerze, że w.g mnie część skrzydeł jest na dzień dzisiejszy do wymiany ( balkon + 2 w O 34 te, które są często użytkowane). Profile są wypaczone - nie trzymają szczelności na pewnych odcinkach. Wydaje mi się, że problem nasilił się po ubiegłorocznych mrozach - ok. tygodnia trzymała temperatura - 30 stopni.
A więc z autopsji wydaje mi się, że z tym pvc to trzeba wyluzować. Do końca nie jestem przekonany o doskonałości technologii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » śr sty 31, 2007 8:53 pm

I gdzie tu alternatywa??? - pyta john pcv
na co z pełną radości miną odpowiada RRQ (autor wpisu)

DRENO , JOHN DREWNO

john pcv
Czytelnik
Czytelnik

http://forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=7993

Post autor: john pcv » śr sty 31, 2007 10:49 pm

Prawdą jest to o czym kolega pisze, że po latach może mieć skrzydła do wymiany. Ale to niekoniecznie profil jest przyczyną, bowiem ostanie zimy pokazały co się działo ale to za sprawą okuć a bardziej szczegółowo docisków ukrytych wewnętrzynych, które zamiast dociskać skrzydło do ościerznicy to odpychały je.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: http://forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=7993

Post autor: KNMTG » śr sty 31, 2007 11:54 pm

john pcv pisze:Prawdą jest to o czym kolega pisze, że po latach może mieć skrzydła do wymiany. Ale to niekoniecznie profil jest przyczyną, bowiem ostanie zimy pokazały co się działo ale to za sprawą okuć a bardziej szczegółowo docisków ukrytych wewnętrzynych, które zamiast dociskać skrzydło do ościerznicy to odpychały je.
O`k to w takim razie co jest grane - co trzeba zmienić w trakcie produkcji okna aby nie zdarzały się takie problemy jak u mnie. Złe dociski zostały użyte czy co ? Okucie Winkhausa zostało wyregulowane na maxa w tym roku bo podczas ostatniej wichury firanka mi latała - nie ruszała się tylko hulała.

Pozdro

dragard1951
Małomówny
Małomówny

Post autor: dragard1951 » czw lut 01, 2007 2:50 pm

co trzeba zmienić w trakcie produkcji okna aby nie zdarzały się takie problemy jak u mnie. Złe dociski zostały użyte czy co ? Okucie Winkhausa zostało wyregulowane na maxa w tym roku bo podczas ostatniej wichury firanka mi latała - nie ruszała się tylko hulała.
Na ten temat rozmawiałem kiedyś z doradcą Winkhausa. Najpierw stwierdził, że niemożliwe aby ich okucia nie zapewniały odpowiedniego docisku skrzydła do ramy i że takich reklamacji dotąd nie mieli. Poproszony o znalezienie w takim razie jakiegoś rozwiązania, stwierdził, że właściwie możnaby zastosować specjalne nakładki tworzywowe na rolki, umożliwiające zwiększenie docisku o 1 mm. Cena - ok. 0,5 euro/szt. - oczywiście dostępnych od ręki w Firmie Winkhaus.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw lut 01, 2007 7:26 pm

dragard1951 pisze:
co trzeba zmienić w trakcie produkcji okna aby nie zdarzały się takie problemy jak u mnie. Złe dociski zostały użyte czy co ? Okucie Winkhausa zostało wyregulowane na maxa w tym roku bo podczas ostatniej wichury firanka mi latała - nie ruszała się tylko hulała.
Na ten temat rozmawiałem kiedyś z doradcą Winkhausa. Najpierw stwierdził, że niemożliwe aby ich okucia nie zapewniały odpowiedniego docisku skrzydła do ramy i że takich reklamacji dotąd nie mieli. Poproszony o znalezienie w takim razie jakiegoś rozwiązania, stwierdził, że właściwie możnaby zastosować specjalne nakładki tworzywowe na rolki, umożliwiające zwiększenie docisku o 1 mm. Cena - ok. 0,5 euro/szt. - oczywiście dostępnych od ręki w Firmie Winkhaus.
Pozdrawiam.
dzięki za info

ANDKUB
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: ANDKUB » sob lut 03, 2007 12:19 am

Wróćmy do tematu - DECCO.
Profil jak każdy inny, a nawet sztywniejszy od wielu tak chętnie sprzedawanych w Polsce i do tego jaki biały.
Czy nikt z Was nie kupił Sony produkowanego w Malezji - wątpię.
Decco (jezeli jestem dobrze poinformowany) to firma polska i do tego z mojej Warszawki - puki nie wypuszczą jakiegoś bubla będę ich popierał. Pamiętajcie, ze z najlepszego profilu można wyprodukować szajs. Cudze chwalicie Swego nie znacie.
Uważam, ze ważniejsze od profilu są wzmocnienia. Podobno kiedyś stosowano stal 1,5mm
i marże min. 100% - to były czasy.
Ech..........
Czas odchodzić.
LEPSZA PIERWSZA NIŻ PIERWSZA LEPSZA

McGregor
Czytelnik
Czytelnik

Re: DECCO....potrzebuję opinii

Post autor: McGregor » wt lut 06, 2007 9:04 am

GAL pisze:Witam,
Potrzebuję opinii na temat profila Decco....nie wiem co sądzić, bo opinie są baaardzo skrajne, no i którego producenta stolarki wybrać na swojego dostawcę?

Z góry dziękuję
Witam,
od 7 miesięcy jestem uzytkownikiem okien Decco. Profil 4 komorowy. Kupując je kierowałem się głównie niską ceną. Nie szukałem okien na "wypasie".
Ogólnie wygląd okey i niczego im nie brakuje. Kilka wad jakie zauważyłem:
na profilach są fabrycznie czarne/szare/ smugi w widocznych miejscach na płaszczyźnie skrzydła - na 4 okna w 2 skrzydłach taka skaza. Skazy tej nie da się wyczyścić żadnym środkiem chemicznym/ nawet Cosmofen nie pomaga - wada powstała w procesie ekstruzji i jest zbyt głęboka do usunięcia. Oczywiście można taką wadę reklamować.
Uszczelki - pożal się Boże... w ogóle nie dopasowane do rowka.. - w wietrzne dni tak gwizdało w domu jakby sędzia odgwizdywał koniec meczu. Firanka mi się nie ruszała gdyż posiadam inną dekorację w oknie;), ale wychłodziło całe mieszkanie. W narożach uszczelki nie składają się w łuk elastycznie co powoduje nieszczelność w każdym narożu i nawet regulacja okuciem niewiele pomoże. Sama uszczelka jest tak wykęcona że nie dolega równomiernie do należnego jej miejsca w skrzydle, a przy zamykaniu okna często podwija się. możliwe iż nie jest to oryginalna systemowa uszczelka, chociaż producent twierdzi, ze tak. Kolejny powod do reklamacji?
Moim zdaniem również uszczelka koekstrudowana na listwie przyszybowej jest zbyt wysoka i nadmiernie wchodzi na światło szyby. Ale to kwestia przyzwyczajenia i gustu... a o tym sie nie rozmawia ;)
Ogólnie okno ma służyć jako przegroda i te warunki spełnia.
Skaza jest, ale nie pomniejsza to funkcji okna - tylko estetykę.
Uszczelki na wiosnę wymienię /może dobiorę z innego systemu - kazirodztwo ;) / i poprawię jej ułożenie w narożnikach.
Czy te wady/skazy/ świadczą o złej jakości okien? możliwe że tak.... chociaż ja nie narzekam i jak ktoś nie wie o skazie to jej nawet nie dostrzega /no bo kto chodzi po gościach i ogląda szczegółowo okna i drzwi?? - nie mówię o ludziach z branży :) hehehe, a uszczelki można poprawić /
Chociaż w przypadku uszczelek mogł zawinić sam producent okien /niedokładne oczyszczenie rowka pod uszczelkę w narożniku/ lub Decco dysponuje niedopracowaną uszczelką, to niemniej skaza na skrzydle ewidentnie wina ekstruzji/producenta systemu/. Może miałem pecha i trafiłem akurat na taką partię profili gdzie ta skaza była widoczna dopiero po oderwaniu folii ochronnej? ;) może....??
Konkluzja:
wymienić uszczelki ;)
zasłonić szarą skaze/smugę/ na profilu, np. wzorzyste firanki lub zasłonić okno ;)
nie zapraszać do domu ludzi po branży ;) hehehe i.....
cieszyć sie zaoszczędzonymi pieniędzmi :) /około 30%/, które spożytkowałem na inne wydatki związane z modernizacją mieszkania.
pozdrawiam serdecznie
McGregor
p.s.
wczesniej przez 3 lata byłem użytkownikiem okien PVC systmu Schuco 5 komorowy. Żadnych uwag, ale cena zdecydowanie większa.
Coż - jak ktoś mawiał :" coś za coś", ale niska cena okna kusi - zwłaszcza mniej zamożnych Polaków... a okien u takich ludzi mnóstwo do wymiany. A jak ktoś nie z branży, to bedzie tak jak ja się cieszył zaoszczedzonymi pieniędzmi ;)
okey kończę te swoje wywody ;)
optymiści żyją dłużej;)

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » wt lut 06, 2007 11:50 am

ANDKUB pisze: Uważam, ze ważniejsze od profilu są wzmocnienia. Podobno kiedyś stosowano stal 1,5mm
Dalej się takie stosuje... no oczywiście o ile nie stosuje się grubszych z wyższych grup.

mishell
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mishell » wt lut 06, 2007 8:36 pm

KNMTG pisze:
dragard1951 pisze:
Pozdrawiam.
DZIECI-OKNO TO NIE TYLKO PROFIL I OKUCIE. TO RóWNIEż SZYBA, PODKłADKA DO SZKLENIA- I TU BARDZO WAżNE, żEBY BYłA DOBRZE WłOżONA. BO NIE WAżNE JAKI TO BęDZIE PROFIL I CZY TO BęDZIE WINKHAUS, MACO CZY INNE szROTO-żADNE NIE BęDZIE PRAWIDłOWO DZIAłAłO. NO I NIE MOżNA ZAPOMNIEć O MONTAżU-GEOMETRIA OKNA MUSI BYć ZACHOWANA I TYLE.
A WIęKSZOść Z WAS TO MOżE SIę ZASTANOWI TROCHę NAD TYM CO MU KTOś NAKłADł DO GłOWY ZANIM OPUBLIKUJE SWOJE TEORIE.
POZDRO.

dragard1951
Małomówny
Małomówny

Post autor: dragard1951 » czw lut 08, 2007 9:42 am

DZIECI-OKNO TO NIE TYLKO PROFIL I OKUCIE. TO RóWNIEż SZYBA, PODKłADKA DO SZKLENIA- I TU BARDZO WAżNE, żEBY BYłA DOBRZE WłOżONA. BO NIE WAżNE JAKI TO BęDZIE PROFIL I CZY TO BęDZIE WINKHAUS, MACO CZY INNE szROTO-żADNE NIE BęDZIE PRAWIDłOWO DZIAłAłO. NO I NIE MOżNA ZAPOMNIEć O MONTAżU-GEOMETRIA OKNA MUSI BYć ZACHOWANA I TYLE.
A WIęKSZOść Z WAS TO MOżE SIę ZASTANOWI TROCHę NAD TYM CO MU KTOś NAKłADł DO GłOWY ZANIM OPUBLIKUJE SWOJE TEORIE.
POZDRO
Miałem kiedyś montażystę, który podobno już po dwóch piwach mądrzył się identycznie. Pracował krótko .

Pozdrawiam

mishell
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mishell » pt lut 09, 2007 10:45 am

dragard1951 pisze:
POZDRO
Miałem kiedyś montażystę, który podobno już po dwóch piwach mądrzył się identycznie. Pracował krótko .

Czyli w głowie,iał, tylko alkohol mu przeszkadzał.

ANDKUB
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: ANDKUB » sob lut 10, 2007 2:17 am

Mam wrażenie, że producenci Decco 4k przechodzą na 6k.
Podobno róznica w zakupie jest minimalna. Co wy na to.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob lut 10, 2007 8:36 pm

ANDKUB pisze:Mam wrażenie, że producenci Decco 4k przechodzą na 6k.
Podobno róznica w zakupie jest minimalna. Co wy na to.
A jakie jest U ramy dla tego 6k.?

Pelikan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Pelikan » ndz lut 11, 2007 9:15 pm

Nie wiem na ile istotna dla Ciebie bedzie ta opinia. Ja mam okna na tym profilu i jestem zadowolony. Jestem choć nie wielkim producentem, szukałem tzw "markowych" profili nikomy nie godadując, to wg mnie im do tego profilu wiele brakuje.
Pozdrawiam

ANDKUB
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: ANDKUB » śr lut 21, 2007 3:43 am

Pelikan pisze:Nie wiem na ile istotna dla Ciebie bedzie ta opinia. Ja mam okna na tym profilu i jestem zadowolony. Jestem choć nie wielkim producentem, szukałem tzw "markowych" profili nikomy nie godadując, to wg mnie im do tego profilu wiele brakuje.
Pozdrawiam
No i co na to "markowe" profile.

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » śr lut 21, 2007 4:06 pm

Robię na Decco. Wszystko jest o`k.
Zarabiam więcej niż na każdym innym a moi dealerzy mają jeszcze więcej - i to jest dla mnie największe zmartwienie.
Niestety, ale szklarze zapowiadają kolejną podwyżkę. Nikt mi nic nie podwyższa tylko ONI. Czuję się już zmęczony tymi cwaniakami. Podobno 8 złoty na m2. Gada mi handlowiec, że ma brakować termoflotu bo się szykuje duża sprzedaż w tym roku i jak nie będę płacił gotówką to nie dostanę.
Nikt tak brzydko nigdy do mnie nie mówił.

Głowa mnie boli od tej branży. Niby wszystko sobie człowiek poukłada a tu ci nagle sruuu --szklarz podkłada nogę.
:evil:

globik
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Re:

Post autor: globik » wt gru 20, 2016 3:12 pm

mishell pisze:
dragard1951 pisze:
POZDRO

Czyli w głowie,iał, tylko alkohol mu przeszkadzał.
Trzeba było go na terapię do ośrodka wysłać :)

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: DECCO....potrzebuję opinii

Post autor: Time » śr sty 11, 2017 12:42 pm

:lol: kocham takie odkopane po 10 latach tematy, nieraz przeglądając taki wątek zastanawiam się jak się ludziom życie potoczyło i czy dalej sprzedają okna :lol:

artur69
Czytelnik
Czytelnik

Re: http://forum.oknonet.pl/forum/viewtopic.php?t=7993&s

Post autor: artur69 » pn sty 16, 2017 11:33 am

KNMTG pisze:
john pcv pisze:Witaj zagubiony człowieku, nie wiem dlaczego tak bardzo interesuje cię badziew chiński jak na rynku masz wiele sznujących się profili. Cena jak to cena na tani ...... Musi być niska abyś to mógł sprzedać!!! Dlatego zakuj sobie w ten sagan, że jak cokolwiek tanio kupisz to i musisz tanio sprzedać!!! A jeżeli chodzi Ci o jakieś refleksje na temat nowości w firmach takich jak Decc`arze lub inne "Wangardy" to poczekaj za parę lat wtedy okaże jak to się sprawuje. A tu podam Ci świetny przykład jak to bywa na ogół na naszym rynku, że Ci którzy są na nim od zawsze czy to Ci co sprzedają okna lub je produkują to są do dziś najgorzej pamiętaj o tym, że problem jest z tymi co powstają w sezonie a potem ich już nie ma. Dlatego zastanów się 5 razy zanim coś taniego kupisz a potem to sprzedasz we własnej wiosce i za 2 lub kilka lat wywiozą Cię na taczce pokrytego smołą albo Cię zlinczują. Trzymaj się i myśl pozytywnie
John - na pewno masz sporo racji w tym co piszesz ale... od 7 lat jestem użytkownikiem okien z profilu VEKA 3 k wykonanych przez czołowego producenta w Polsce. Powiem Ci szczerze, że w.g mnie część skrzydeł jest na dzień dzisiejszy do wymiany ( balkon + 2 w O 34 te, które są często użytkowane). Profile są wypaczone - nie trzymają szczelności na pewnych odcinkach. Wydaje mi się, że problem nasilił się po ubiegłorocznych mrozach - ok. tygodnia trzymała temperatura - 30 stopni.
A więc z autopsji wydaje mi się, że z tym pvc to trzeba wyluzować. Do końca nie jestem przekonany o doskonałości technologii.

Pozdrawiam
Hmm, na dzień dzisiejszy wszyscy systemodawcy zaopatrują się u tych samych dostawców i sprzedają profile na kilogramy, więc pisanie o szanujących się systemach jest lekko przerysowane, co najwyżej przepłaca się za nazwę systemu...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”