ceny montazu ?

ceny montazu ?

Postprzez monteralu » Śr kwi 06, 2016 7:59 pm

Witam.
mam takie pytanie.
Na olx ogłasza sie firma .
Dzwonie okazuje się ze jest to firma Petecki w Pabianicach i szukają montażystów.
Po czym Babka pytania się ile bym chciał za montaż stolarki,.
TO ja jej mowie ze 20 zł z metra bieżącego jeśli chodzi o PCV a konstrukcje Alu 80 z metra kwadratowego

a Babka mi mowi :
ŻYCZĘ POWODZENIA .

a 140 zl z metra kwadrat biorę jeśli montuje drzwi aluminiowe klientowi indywidualnie

w takim razie babkę od Pecia zadowoliła by cena z 12 zl z metra bieżącego ?
monteralu
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: ceny montazu ?

Postprzez Szerszel » Pt kwi 08, 2016 8:17 pm

U mnie jest firma handlują dobro i montaż dla klienta końcowego liczą po 10 zł / mb :D
Dla przykładu cena montażu PSK 3,0x 2,3 - 106 zł :D :D :D
U mnie dopłata 300 zł do ceny z metra i nie ma że boli
Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez artur69 » Pt gru 09, 2016 9:06 am

Babka od Peteckiego szuka frajera, wydoją cię i zniszczą finansowo i wezmą następnego naiwnego, moja minimalna cena za surówkę to 26 za mb pcv i 80 alu fasady i p.poż 120 plus koszty dojazdu i nie mam z tym problemu
artur69
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Time » Pn gru 12, 2016 12:50 pm

Jak słyszę niektóre stawki to ogarnia mnie pusty śmiech. Na zachodzie Polski stawki są na dobrym poziomie, bo za granicą są Niemcy i już teraz jest problem z dobrymi fachowcami. Oczywiście nie powinno mi się to uśmiechać, bo to ja płace podwykonawcom, ale wiem, że każdy chce żyć i zgarniać odpowiednią zapłatę za dobrą robotę.
Współpracuję z dobrą ekipą i tak:
stan surowy PVC, drewno - 25 zł /mb netto
wymiana w bloku demontaż/montaż/obróbka tynkarska - 35 zł /mb netto
wymiana kamienica demontaż/montaż/obróbka tynkarska - 45 zł /mb netto.

Dodatkowo płatne parapety kamienne, PSK, HS w zależności od ciężaru i stopnia skomplikowania na budowie.
Jeśli chodzi i ciepły montaż to kwestia indywidualna. Rozwiązań jest całe mnóstwo i np. czasami klejenie taśm zostawiamy tynkarzom.

BTW ostatnio mam wrażenie, że ceny okien oraz montażu ustabilizowały się na w miarę normalnym poziomie. Ten rok mieliśmy bardzo dobry, ceny z odpowiednim narzutem, montaż policzony jak trzeba. Klient zadowolony i my też. Mam nadzieję, że tak już zostanie bez dziadowania i zaniżania cen.
Time
Małomówny
Małomówny

Postprzez cloude » Pt gru 30, 2016 10:07 pm

Bardzo ważną sprawą jest by nie oszczędzać za wszelką cenę. Dobra ekipa budowlana nie spieszy się ze zleceniem, a jednak dobry montaż okien potrzebuje staranności, wiedzy i praktyki montażowej.
cloude
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez darekwicicki » So gru 31, 2016 1:57 pm

cloude napisał(a):Bardzo ważną sprawą jest by nie oszczędzać za wszelką cenę. Dobra ekipa budowlana nie spieszy się ze zleceniem, a jednak dobry montaż okien potrzebuje staranności, wiedzy i praktyki montażowej.

Coś w tym jest faktycznie. Przestrzegałbym przed mega „promocjami”, typu że na przykład montaż jest darmowy. Potem możemy mieć sporo kłopotów. Znam kilka osób, które się na taki trik nabrały, a potem przyjechali na montaż panowie, którzy pewnie od producenta najniższą stawkę mieli.
darekwicicki
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez fafik » So gru 31, 2016 2:34 pm

jeśli ktoś używa terminu montaż gratis dokonuje SPRZEDAŻY towaru ze stawką 23% !!!
czekam tylko aż cwany US wpadnie na powyższe
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg
fafik
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Grabicak » Pn sty 02, 2017 10:51 am

artur69 napisał(a):Babka od Peteckiego szuka frajera, wydoją cię i zniszczą finansowo i wezmą następnego naiwnego

Też tak sądzę. nie przejmuj się tym i "życz jej powodzenia"
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.
Grabicak
Małomówny
Małomówny

Postprzez Time » Pn sty 02, 2017 1:02 pm

fafik napisał(a):jeśli ktoś używa terminu montaż gratis dokonuje SPRZEDAŻY towaru ze stawką 23% !!!
czekam tylko aż cwany US wpadnie na powyższe

:lol: już nie przesadzaj, to po prostu trick marketingowy, więc firma wystawia fakturę 8%, a montaż gratis sobie tłumaczy tym, że zlecenie jest rabatowane o ten niby montaż. Może do media markt czy Toyoty wpada US, bo się reklamują "samochody/telewizory bez vat"??
Time
Małomówny
Małomówny

Postprzez techlukas » Pn sty 09, 2017 12:14 pm

Więc jeśli ktoś się da namówić na takie stawki jak u Petka to życzę powodzenia a takie firmy szukają właśnie takich frajerów ,montażysta jeżdzi starym samochodem i liczy każdą złotówkę niczego się nie dorabiając a sprzedający okna ma nowy samochód dom i wczasy 3 razy w roku bo się dorabia na takich którzy pracują za grosze i tracą swoją zdrowie a jak je już stracą to ten z salonu uda ,że go nie zna więc ludzie nie dajcie się kiwac jeszcze trochę i mb bedzie kosztował 40 zł i nie bedą mieli wyjścia tylko bedą musieli zapłacić i zrezygnować z jednych wczasów ,bo tacy chcieliby zarabiać na oknach i,montażu kokosy a montażysta ma robić i nie dyskutować i dziękować całując w ręce ,ze ma prace hehe śmiech na sali ,wystarczy wyjechać za granicę i ma stawkę 20 euro za mb i wtedy zaczyna żyć myśląc sobie jaki był kiwany przez tyle lat i wtedy też taki jegomość zaczyna normalne prawdziwe życie .Pozdrawiam montażystów
techlukas
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Grabicak » Pn sty 09, 2017 1:10 pm

Trochę cię kolego poniosło. Myślisz że jak montaż będzie droższy to sprzedający zapłaci za niego sam? To klient za to przecież płaci!

Weź też po uwagę że 20€ za metr na zachodzie płaci się i owszem ale za montaż warstwowy który jest uznawany za standard. Mówię o rynku niemieckim. I trzeba umieć to zrobić. A wierz mi że często jak patrze na montaże "warstwowe" w Polsce to pusty śmiech mnie ogarnia.

I własnie dlatego montaż nie powinien być zbyt tani - montażysta musi zarobić nie tylko na życie ale i na szkolenia żeby się rozwijać. Bo klepanie schematu "śruba+piana" do rozwoju nie prowadzi.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.
Grabicak
Małomówny
Małomówny

Postprzez techlukas » Pn sty 09, 2017 1:38 pm

No mnie nie poniosło tylko ponosi tych montażystów z którymi mam kontakt ,bo ja już sobie z tym problemem poradziłem znajdując kontrachentów zagranicznych i mam problem rozwiązany ,i mam na myśli tych montażystów ,którym proponuje się głodowe stawki i mają za nie dziękować to wtedy jest dopiero pusty śmiech ,bo o rozwoju mogą zapomnieć (dobry sprzęt ,nowy samochód ,urlop nie tylko zimą jak nie ma zleceń ) ,a co do stawek to bez obaw, niedługo będą wysokie bo większosć już poszła po rozum i wyjechała zagranicę i oczywiście ,że niedługo za większe stawki zapłaci klijent bo nie będzie miał wyjścia ,ponieważ nie będzie chętnych do tego typu pracy i taką opcję wymusi rynek a to nie jest praca dla każdego ponieważ wymaga ona mnóstwo poświęcenia fizycznego i psychicznego a zdrowie nie ma ceny bo chociaż trzeba zarobić tyle ,żeby mieć na ewentualne pózniejsze leczenie kręgosłupa itp.(wiedzą Ci co noszą okna na co dzień ) a o szkoleniach jakichkolwiek to już nie wspomnę . Ja niestety zawsze byłem i jestem po stronie ciężko pracujących obojętnie w jakiej to bedzie dziedzinie.
techlukas
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Time » Śr sty 11, 2017 12:37 pm

No w tym poprzednim poście to faktycznie Cię poniosło jak zacząłeś wywody o złych kapitalistycznych sprzedawcach stolarki. Jakbym słyszał już niejednego podwykonawcę. Takie głupie gadanie zwykle urywa się jak pokazuję umowę z klientem i okazywało się, że tyle ile klient płaci tyle idzie do podwykonawcy. Tylko, że ja mam stawki na rozsądnym poziomie.
Sytuacja o której mówisz to pewnie często regiony, gdzie jest przesyt firm okniarskich. Każdy wtedy bije się o każdą złotówkę, klient wykorzystuje sytuację i nie dość, że dziadowski zarobek na oknach to jeszcze po tyłku dostają montażyści bo robią za psi grosz. Albo mali producenci, żeby tylko zarobić na leasing maszyn sprzedają w pakiecie okna z montażem jak najtaniej i potem jest jak piszesz. Najlepszym wyjściem faktycznie wyjechać do Niemiec, niech podaż montażystów spadnie to i stawki pójdą w górę.
W moim regionie już to widzę, ci lepsi powyjeżdżali, albo pozakładali swoje brygady i nie schodzą poniżej pewnego pułapu cenowego. Klienci też przestali już narzekać na ceny i sytuacja się zrobiła w miarę normalna.
Time
Małomówny
Małomówny

Postprzez Grabicak » Śr sty 11, 2017 12:53 pm

Time napisał(a):W moim regionie już to widzę, ci lepsi powyjeżdżali, albo pozakładali swoje brygady i nie schodzą poniżej pewnego pułapu cenowego. Klienci też przestali już narzekać na ceny i sytuacja się zrobiła w miarę normalna.

Ja mogę się mądrować bo 95% montaży wykonujemy w Niemczech. A w Polsce faktycznie stosuję zasadę że nie pracujemy za mniej niż... Ale w Polsce pracujemy głównie z polecenia - ludzie przychodzą do nas po jakość a nie po niską cenę. I coraz częściej są gotowi za jakość zapłacić.

Pozdrawiam normalnych.
Grabicak
Małomówny
Małomówny

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)