ceny montazu ?

monteralu
Czytelnik
Czytelnik

ceny montazu ?

Post autor: monteralu » śr kwie 06, 2016 7:59 pm

Witam.
mam takie pytanie.
Na olx ogłasza sie firma .
Dzwonie okazuje się ze jest to firma Petecki w Pabianicach i szukają montażystów.
Po czym Babka pytania się ile bym chciał za montaż stolarki,.
TO ja jej mowie ze 20 zł z metra bieżącego jeśli chodzi o PCV a konstrukcje Alu 80 z metra kwadratowego

a Babka mi mowi :
ŻYCZĘ POWODZENIA .

a 140 zl z metra kwadrat biorę jeśli montuje drzwi aluminiowe klientowi indywidualnie

w takim razie babkę od Pecia zadowoliła by cena z 12 zl z metra bieżącego ?

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: ceny montazu ?

Post autor: Szerszel » pt kwie 08, 2016 8:17 pm

U mnie jest firma handlują dobro i montaż dla klienta końcowego liczą po 10 zł / mb :D
Dla przykładu cena montażu PSK 3,0x 2,3 - 106 zł :D :D :D
U mnie dopłata 300 zł do ceny z metra i nie ma że boli

artur69
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: artur69 » pt gru 09, 2016 9:06 am

Babka od Peteckiego szuka frajera, wydoją cię i zniszczą finansowo i wezmą następnego naiwnego, moja minimalna cena za surówkę to 26 za mb pcv i 80 alu fasady i p.poż 120 plus koszty dojazdu i nie mam z tym problemu

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn gru 12, 2016 12:50 pm

Jak słyszę niektóre stawki to ogarnia mnie pusty śmiech. Na zachodzie Polski stawki są na dobrym poziomie, bo za granicą są Niemcy i już teraz jest problem z dobrymi fachowcami. Oczywiście nie powinno mi się to uśmiechać, bo to ja płace podwykonawcom, ale wiem, że każdy chce żyć i zgarniać odpowiednią zapłatę za dobrą robotę.
Współpracuję z dobrą ekipą i tak:
stan surowy PVC, drewno - 25 zł /mb netto
wymiana w bloku demontaż/montaż/obróbka tynkarska - 35 zł /mb netto
wymiana kamienica demontaż/montaż/obróbka tynkarska - 45 zł /mb netto.

Dodatkowo płatne parapety kamienne, PSK, HS w zależności od ciężaru i stopnia skomplikowania na budowie.
Jeśli chodzi i ciepły montaż to kwestia indywidualna. Rozwiązań jest całe mnóstwo i np. czasami klejenie taśm zostawiamy tynkarzom.

BTW ostatnio mam wrażenie, że ceny okien oraz montażu ustabilizowały się na w miarę normalnym poziomie. Ten rok mieliśmy bardzo dobry, ceny z odpowiednim narzutem, montaż policzony jak trzeba. Klient zadowolony i my też. Mam nadzieję, że tak już zostanie bez dziadowania i zaniżania cen.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt gru 30, 2016 10:07 pm

Bardzo ważną sprawą jest by nie oszczędzać za wszelką cenę. Dobra ekipa budowlana nie spieszy się ze zleceniem, a jednak dobry montaż okien potrzebuje staranności, wiedzy i praktyki montażowej.

darekwicicki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: darekwicicki » sob gru 31, 2016 1:57 pm

cloude pisze:Bardzo ważną sprawą jest by nie oszczędzać za wszelką cenę. Dobra ekipa budowlana nie spieszy się ze zleceniem, a jednak dobry montaż okien potrzebuje staranności, wiedzy i praktyki montażowej.
Coś w tym jest faktycznie. Przestrzegałbym przed mega „promocjami”, typu że na przykład montaż jest darmowy. Potem możemy mieć sporo kłopotów. Znam kilka osób, które się na taki trik nabrały, a potem przyjechali na montaż panowie, którzy pewnie od producenta najniższą stawkę mieli.

oknoAD

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » sob gru 31, 2016 2:34 pm

jeśli ktoś używa terminu montaż gratis dokonuje SPRZEDAŻY towaru ze stawką 23% !!!
czekam tylko aż cwany US wpadnie na powyższe
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn sty 02, 2017 10:51 am

artur69 pisze:Babka od Peteckiego szuka frajera, wydoją cię i zniszczą finansowo i wezmą następnego naiwnego
Też tak sądzę. nie przejmuj się tym i "życz jej powodzenia"
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn sty 02, 2017 1:02 pm

fafik pisze:jeśli ktoś używa terminu montaż gratis dokonuje SPRZEDAŻY towaru ze stawką 23% !!!
czekam tylko aż cwany US wpadnie na powyższe
:lol: już nie przesadzaj, to po prostu trick marketingowy, więc firma wystawia fakturę 8%, a montaż gratis sobie tłumaczy tym, że zlecenie jest rabatowane o ten niby montaż. Może do media markt czy Toyoty wpada US, bo się reklamują "samochody/telewizory bez vat"??

techlukas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: techlukas » pn sty 09, 2017 12:14 pm

Więc jeśli ktoś się da namówić na takie stawki jak u Petka to życzę powodzenia a takie firmy szukają właśnie takich frajerów ,montażysta jeżdzi starym samochodem i liczy każdą złotówkę niczego się nie dorabiając a sprzedający okna ma nowy samochód dom i wczasy 3 razy w roku bo się dorabia na takich którzy pracują za grosze i tracą swoją zdrowie a jak je już stracą to ten z salonu uda ,że go nie zna więc ludzie nie dajcie się kiwac jeszcze trochę i mb bedzie kosztował 40 zł i nie bedą mieli wyjścia tylko bedą musieli zapłacić i zrezygnować z jednych wczasów ,bo tacy chcieliby zarabiać na oknach i,montażu kokosy a montażysta ma robić i nie dyskutować i dziękować całując w ręce ,ze ma prace hehe śmiech na sali ,wystarczy wyjechać za granicę i ma stawkę 20 euro za mb i wtedy zaczyna żyć myśląc sobie jaki był kiwany przez tyle lat i wtedy też taki jegomość zaczyna normalne prawdziwe życie .Pozdrawiam montażystów

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » pn sty 09, 2017 1:10 pm

Trochę cię kolego poniosło. Myślisz że jak montaż będzie droższy to sprzedający zapłaci za niego sam? To klient za to przecież płaci!

Weź też po uwagę że 20€ za metr na zachodzie płaci się i owszem ale za montaż warstwowy który jest uznawany za standard. Mówię o rynku niemieckim. I trzeba umieć to zrobić. A wierz mi że często jak patrze na montaże "warstwowe" w Polsce to pusty śmiech mnie ogarnia.

I własnie dlatego montaż nie powinien być zbyt tani - montażysta musi zarobić nie tylko na życie ale i na szkolenia żeby się rozwijać. Bo klepanie schematu "śruba+piana" do rozwoju nie prowadzi.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

techlukas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: techlukas » pn sty 09, 2017 1:38 pm

No mnie nie poniosło tylko ponosi tych montażystów z którymi mam kontakt ,bo ja już sobie z tym problemem poradziłem znajdując kontrachentów zagranicznych i mam problem rozwiązany ,i mam na myśli tych montażystów ,którym proponuje się głodowe stawki i mają za nie dziękować to wtedy jest dopiero pusty śmiech ,bo o rozwoju mogą zapomnieć (dobry sprzęt ,nowy samochód ,urlop nie tylko zimą jak nie ma zleceń ) ,a co do stawek to bez obaw, niedługo będą wysokie bo większosć już poszła po rozum i wyjechała zagranicę i oczywiście ,że niedługo za większe stawki zapłaci klijent bo nie będzie miał wyjścia ,ponieważ nie będzie chętnych do tego typu pracy i taką opcję wymusi rynek a to nie jest praca dla każdego ponieważ wymaga ona mnóstwo poświęcenia fizycznego i psychicznego a zdrowie nie ma ceny bo chociaż trzeba zarobić tyle ,żeby mieć na ewentualne pózniejsze leczenie kręgosłupa itp.(wiedzą Ci co noszą okna na co dzień ) a o szkoleniach jakichkolwiek to już nie wspomnę . Ja niestety zawsze byłem i jestem po stronie ciężko pracujących obojętnie w jakiej to bedzie dziedzinie.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr sty 11, 2017 12:37 pm

No w tym poprzednim poście to faktycznie Cię poniosło jak zacząłeś wywody o złych kapitalistycznych sprzedawcach stolarki. Jakbym słyszał już niejednego podwykonawcę. Takie głupie gadanie zwykle urywa się jak pokazuję umowę z klientem i okazywało się, że tyle ile klient płaci tyle idzie do podwykonawcy. Tylko, że ja mam stawki na rozsądnym poziomie.
Sytuacja o której mówisz to pewnie często regiony, gdzie jest przesyt firm okniarskich. Każdy wtedy bije się o każdą złotówkę, klient wykorzystuje sytuację i nie dość, że dziadowski zarobek na oknach to jeszcze po tyłku dostają montażyści bo robią za psi grosz. Albo mali producenci, żeby tylko zarobić na leasing maszyn sprzedają w pakiecie okna z montażem jak najtaniej i potem jest jak piszesz. Najlepszym wyjściem faktycznie wyjechać do Niemiec, niech podaż montażystów spadnie to i stawki pójdą w górę.
W moim regionie już to widzę, ci lepsi powyjeżdżali, albo pozakładali swoje brygady i nie schodzą poniżej pewnego pułapu cenowego. Klienci też przestali już narzekać na ceny i sytuacja się zrobiła w miarę normalna.

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » śr sty 11, 2017 12:53 pm

Time pisze: W moim regionie już to widzę, ci lepsi powyjeżdżali, albo pozakładali swoje brygady i nie schodzą poniżej pewnego pułapu cenowego. Klienci też przestali już narzekać na ceny i sytuacja się zrobiła w miarę normalna.
Ja mogę się mądrować bo 95% montaży wykonujemy w Niemczech. A w Polsce faktycznie stosuję zasadę że nie pracujemy za mniej niż... Ale w Polsce pracujemy głównie z polecenia - ludzie przychodzą do nas po jakość a nie po niską cenę. I coraz częściej są gotowi za jakość zapłacić.

Pozdrawiam normalnych.

techlukas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: techlukas » pt sty 20, 2017 1:33 pm

Ja nie piszę w kierunku konkretnych firm ,tylko piszę do ogółu ,i nie ponosi mnie tylko wiem co mówię gdyż kiedyś też tak się dałem dymać ,aż nie poszedłem po rozum do głowy ,pracy miałem przez cały rok po 16 godzin no może trochę zimą było lżej i co po roku jaki byłem goły taki byłem a kontaktując się z innymi grupami w różnych regionach Polski słyszałem to samo czyli "robisz robisz i nic nie masz " więc teraz zabieram tych dobrych i montuję za normalną kasę tylko szkoda ,że nie w Polsce ,ja się staram przedstawić problem który istnieje a ponosi mnie jak sobie pomyślę o tych cudach które trzeba było robić za kasę ,którą można zarobić w standardowej pracy przez 8 godzin .

Benedykt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Benedykt » pt lut 10, 2017 12:13 pm

Ceny zależą od nasycenia rynku konkurencja i miasta.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt lut 10, 2017 3:11 pm

Benedykt pisze:Ceny zależą od nasycenia rynku konkurencja i miasta.
Thanks Sherlock!

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » czw kwie 13, 2017 10:30 am

warto sprawdzać różne oferty i porównywać ceny do jakości montażu.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”