Ciepły montaż

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Ciepły montaż

Post autor: WojtkoJ » śr cze 24, 2009 8:25 am

Wiem, że takie tematy na forum się przewijały ale ja rzucę jeszcze raz.
W jakiej cenie powinno liczyć się montaż z taśmami illbrucka?? Powiedzmy - jak dużo muszę dodać do metra jeżeli aktualnie montaż surowy na piance wyceniam około 20-22 zł?? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Ciepły montaż

Post autor: Szerszel » śr cze 24, 2009 5:40 pm

Jak nie wiesz jak skalkulować , to czy wiesz jak to zrobić ?

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » śr cze 24, 2009 5:41 pm

koszt taśmy (zależy od szerokości potrzebnej w tym wypadku i jej ceny -po ile kupujesz) + 20% odpad i straty(źle przyklejona taśma itp), koszt kleju (przeliczona wydajność ile zużywasz na metr), koszt wałka do listwy podparapetowej, koszt wałka na łączeniu okien + koszt dodatkowej robocizny na m.b. jaki wynegocjujesz - bo ekipie na pewno trzeba zapłacić więcej - trochę czasu to zabiera i wymaga umiejętności. Pozdrawiam

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » śr cze 24, 2009 5:58 pm

tak się składa, że ja robił tego nie będę i mam nadzieję że niebawem będę miał okazję zobaczyć taki montaż.

koszt taśmy (zależy od szerokości potrzebnej w tym wypadku i jej ceny -po ile kupujesz) + 20% odpad i straty(źle przyklejona taśma itp), koszt kleju (przeliczona wydajność ile zużywasz na metr), koszt wałka do listwy podparapetowej, koszt wałka na łączeniu okien + koszt dodatkowej robocizny na m.b. jaki wynegocjujesz - bo ekipie na pewno trzeba zapłacić więcej - trochę czasu to zabiera i wymaga umiejętności. Pozdrawiam
czy mógłbyś uśrednić te wszystkie składniki sprowadzając je do zł/mb ??

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr cze 24, 2009 8:52 pm

W Illbrucku koszt taśmy zależy jakiej używasz to ok.4.5 - 6.00 PLN netto + taśma rozprężna ok.3.00 PLN netto. Osobiście przeszedłem na taśmy Wurtha ok.2.3 PLN netto.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp » śr cze 24, 2009 9:13 pm

Witam.
Podacie jakiś link do rysunku takiego montażu w przekrojach?
Jak to dokładnie powinno wyglądać?
Pozdrawiam

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » czw cze 25, 2009 8:03 am

Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » czw cze 25, 2009 8:52 am

Witam
Tutak kompleksowo o Illbruck
http://oknonet.pl/firma/publikacje/fid, ... pup,1.html
pozdrawiam

Vega
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vega » ndz lis 01, 2009 9:54 pm

Ta firma ma ciepły montaż, i wiedzą co robią.
Mają illbrucka i może coś jeszcze.
I właśnie doczytałem że mają jeszcze coś nowego, na blogu piszą że to ciepły parapet
Alternatywa dla dzisiejszych męszczyzn : Wynająć kawalerkę, adoptować córkę i posadzić bonsai. :)
http://arte-fakt.pl

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » pn lis 02, 2009 2:36 pm

ciepły montaz to nie tylko folia i wałki , ale i odpowiednio przygotowany otwór okienny
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr lis 04, 2009 2:53 pm

Jak zamocować okno do tego ciepłego parapetu? Co z mocowaniem samego parapetu skoro brak listwy parapetowej?

młodzian
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: młodzian » śr lis 04, 2009 3:08 pm

fajneokna.pl pisze:Jak zamocować okno do tego ciepłego parapetu? Co z mocowaniem samego parapetu skoro brak listwy parapetowej?
Fragment ciepłego parapetu stanowi listwę progową. Przekrój.
Okno po prostu osadza się na elemencie styropianowym, który stanowi "listwę progową". Pomiędzy fragmentem ciepłego parapetu stanowiącym listwę progową a ościeżnicą okna dodatkowo umieszcza się taśmę rozprężną aby uszczelnić próg okna.

Obrazek

A sam ciepły parapet przykleja się do podłoża.

To zdjęcie pokazuje czym osadzić parapet zewnętrzny ( ten wystający na zewnątrz element styropianowy )

Obrazek

Przekrój

Obrazek

Przykład mocowania parapetu zewnętrznego do "ciepłego parapetu"

Obrazek

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr lis 04, 2009 4:39 pm

Na zdjęciach nie widać jak można zamocować okno do "Ciepłego parapetu".

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr lis 04, 2009 8:01 pm

Z tym CIEPŁYM to tosamo co z drogimi oknami. Nikt tego nie bieże jak się to zaoferuje. Społeczeństwo a raczej ludzie w 99,9% to niesłyszeli o tym. Ludziska budujący domy w tych czasach szukają ceny na okna a za robotę to najlepiej by zapłacili 8-10zł/mb. MASAKRA. :(
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr lis 04, 2009 8:07 pm

Zapomniałem dodać, żejak ostatnio zaproponowałem CIEPŁY MONTAŻ klientowi to on odpowiedział mi, że tak długo do lata to nie może czekać z założeniem okien. Myślałem, że pęknę ze śmiechu ale musiałem się powstrzymać bo niewypadało. I ten koleś to nie był jakiś "BURAK" tylko wykształcony człowiek. Tyle ludziska mają pojęcie o tej robocie.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

młodzian
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: młodzian » czw lis 05, 2009 3:51 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Z tym CIEPŁYM to tosamo co z drogimi oknami. Nikt tego nie bieże jak się to zaoferuje. Społeczeństwo a raczej ludzie w 99,9% to niesłyszeli o tym. Ludziska budujący domy w tych czasach szukają ceny na okna a za robotę to najlepiej by zapłacili 8-10zł/mb. MASAKRA. :(
Branża sama sobie jest winna! Cena goni cenę - więc zaawansowane rozwiązania techniczne pewnych problemów montażowych to dodatkowe złotówki do mb montażu. Nie ważne że później tu zawiewa, tam przewiewa, a tu trochę lodu na ościeżnicy po stronie wewnętrznej :D jest super!

Dodatkowo mizerna wiedza techniczna na temat wyrobu jakim jest okno + słaba znajomość przepisów regulujących rynek stolarki okiennej + chroniczna niechęć do samokształcenia i szukania rozwiązań problemów.

Taka szybka ocena po 3 latach obserwacji tejże branży. Całe szczęście że jestem informatykiem i pracuje jako informatyk dla Waszej branży. Amen. :mrgreen:

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » czw lis 05, 2009 8:27 pm

młodzian pisze:
Okno osadza się na ciepłym parapecie. Nie trzeba go przymocowywać.
Dlaczego nie trzeba?

młodzian
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: młodzian » czw lis 05, 2009 11:51 pm

fajneokna.pl pisze:
młodzian pisze:
Okno osadza się na ciepłym parapecie. Nie trzeba go przymocowywać do ciepłego parapetu
Dlaczego nie trzeba?
Na to pytanie powinni udzielić odpowiedzi szanownemu koledze ludzie z TREMCO Illbruck, bądź ludzie z DiBt.

Awatar użytkownika
okna wrocław
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: okna wrocław » pt lis 06, 2009 4:09 pm

Ciepły parapet, jak każda nowość, zawsze nasuwa wiele pytań.
Kształtkę styropianową zwaną dalej ciepły parapet, przykleja się do muru za pomocą zaprawy lub specjalnej zaprawy izolacyjnej firmy Tremco-Illbruck, okno stawia się na kształtce do której jest przyklejona taśma rozprężna, na koniec przewierca się się przez wszystko do muru.
Kształtki są produkowane do konkretnych systemów profili i pod konkretne grubości parapetów wewnętrznych.
Montujemy w ten sposób, od kiedy tylko pojawił się ciepły parapet w ofercie Illbruck-a, świetne rozwiązanie tylko musi je troszkę życie zweryfikować.
Zapraszam na naszego mini bloga: ciepły parapet

A czy gra warta świeczki ?
Niech każdy sam zdecyduje :)

Bartosz838
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Bartosz838 » wt kwie 19, 2016 11:13 am

Na pewno musisz liczyć koszt taśmy ja dodaję jeszcze 15% odpad do tego koszty zwiazane z kliejem,wałkiem no i robocizna :) kazdy generalnie liczy po swojemu a pozniej w koncowym rozliczeniu wychodzi podobnie, Pozdrawiam

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » wt kwie 19, 2016 2:02 pm

Kocham to forum. Tu jakby czas się kompletnie nie liczył i stał w miejscu. Wątki ciągną się leniwie po 10 lat, a ludzie odpowiadają na tematy, gdzie ostatnio ktoś pisał 7 lat temu :D :D :D

Andrzej Parzonka
Site Admin
Site Admin

Post autor: Andrzej Parzonka » wt kwie 19, 2016 2:06 pm

Jak widać są tematy, które się nie starzeją :)

Tak prawdę mówiąc odpowiedzialne za to mocno jest też Google, które często promuje wysoko już nieco starsze teksty.

robol71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: robol71 » wt kwie 19, 2016 7:28 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Z tym CIEPŁYM to tosamo co z drogimi oknami. Nikt tego nie bieże jak się to zaoferuje. Społeczeństwo a raczej ludzie w 99,9% to niesłyszeli o tym. Ludziska budujący domy w tych czasach szukają ceny na okna a za robotę to najlepiej by zapłacili 8-10zł/mb. MASAKRA. :(
Nie zupełnie się z tobą zgodzę .
Właśnie skończyliśmy czwarty nowy dom w tym roku na ciepłych parapetach.
Następne dwa czekają na realizacje.

Alicja86
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Alicja86 » sob gru 31, 2016 12:13 pm

Dobre materiały do ciepłego montażu oferuje Klinar - http://www.klinar.pl, polecam poczytać, bo i sporo się można z ich strony dowiedzieć.

pietrek135
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pietrek135 » czw sty 05, 2017 9:17 am

robol71 pisze:
Nie zupełnie się z tobą zgodzę .
Właśnie skończyliśmy czwarty nowy dom w tym roku na ciepłych parapetach.
Następne dwa czekają na realizacje.
Coraz więcej osób zaczyna się interesować nowościami na rynku. Nie ma się co kwapić, że od razu wszyscy będą robić ciepłe montaze okien. Po mału, ale sukcesywnie ludzie coraz chętniej będą o niego pytać i z niego korzystać.

Awatar użytkownika
kaminski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kaminski » śr sty 11, 2017 3:55 pm

Nie ma w tym nic dziwnego. Sam nie interesowałem się tematyką ciepłego montażu, dopóki nie zacząłem budowy domu. Zacząłem szukać oszczędnych rozwiązań i trafiłem na firmę sklep.grupamagnum.eu/, która oferuje termoparapety i systemy ciepłego montażu. Nie wiedziałem, że takie proste rozwiązanie może wpłynąć na szczelność połączenia parapet-okno. Zależało mi na tym, żeby na etapie budowy wyeliminować jak najwięcej strat ciepła, tak, żeby nie płacić w zimie ogromnych kwot za ogrzewanie. Tak trafiłem na to forum i mogę poczytać opinie osób, które mają do czynienia z ciepłym montażem.

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » ndz mar 26, 2017 1:30 pm

Ja bym to zleciła jakiemuś fachowcowi, aby zerknął na to okiem i coś doradził.

Kamilxxx
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kamilxxx » wt cze 27, 2017 9:29 am

Tutaj masz opisane dokładnie wszystko na temat ciepłych parapetów CIEPŁY PARAPET. Warto się z nim zapoznać. Masz tam poruszone wszystkie ważne kwestie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”