Wilgotne powietrze w pokoju.

Awatar użytkownika
BastianPiontek
Czytelnik
Czytelnik

Wilgotne powietrze w pokoju.

Post autor: BastianPiontek » pn wrz 18, 2017 1:17 pm

Witam,
Od lat mam problem z wilgocią w pokoju, przyczyną były mokre fundamenty i brak odpływu z rynny. Odpływ zrobiony, fundamenty były odkopane, osuszone i ocieplone. W pokoju miałem wilgoć aż do 2m na ścianie. W rogach tam gdzie były rynny bez odpływu to ściana była cała czarna. Skułem tynki i na nowo szpachlowałem ścianę. Zdaje sobie sprawę że jeszcze jakaś wilgoć może wyjść, dlatego chciałbym zadbać w końcu o wentylację aby nie było wilgotnego powietrza. Mam CO, jeszcze zeszłej zimy rano szło odczuć wilgotne powietrze gdzie po prostu było zimno w porównaniu do innego pokoju. Zastanawiam się nad nawiewem okiennym automatycznym z czujnikiem wilgotności powietrza,ale różne opinie one mają i nie chce gdy w nocy mi wygaśnie w kotle to się otworzy na full i będzie wiało zimnem, mam opcje też podłączyć kratkę czy coś pod stary komin (bo w tym pokoju wcześniej stał piec kaflowy, tą dziurę od komina zamurowałem). Co mam zrobić, jaką wentylację aby nie było wilgotnego powietrza?

oknoAD

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wilgotne powietrze w pokoju.

Post autor: Granda » pn wrz 25, 2017 8:01 pm

Może lepiej specjalistę jakiegoś poproś o pomoc? Ja mam problem w drugą stronę, powietrze tak suche, że można ciąć.

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » śr wrz 27, 2017 11:52 pm

Co mam zrobić, jaką wentylację aby nie było wilgotnego powietrza?
Grzać w pokoju ,utrzymywać temperature 20 stopni oraz wietrzyc pokój ( ewentualnie nawietrzaki w oknach )
Jesli ogrzewania nie ma w pokoju to można osuszyć powietrze odciągaczem wilgoci .

krystek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krystek » wt mar 06, 2018 9:50 am

A korzystałeś z usług firmy fachowo zajmującej się przeglądem instalacji wentylacyjnej? Jeśli nie, to polecam Ci http://www.krakow.przeglady-budowlane24.pl/ u mnie fachowo zajęli się tematem wilgoci (miałem z nią problem głównie w łazience i w pokoju nad garażem) doradzili co powinienem zrobić, aby zapobiec temu problemowi a dodatkowo zleciłem im przegląd instalacji gazowej, aby mieć pewność, że mojej rodzinie nic nie grozi, zwłaszcza podczas sezonu grzewczego. Szczerze polecam :)

Jeesee14
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jeesee14 » czw mar 08, 2018 2:27 pm

Najlepiej pójść po poradę do jakiegoś specjalisty on zobaczy co i jak :)

tomiszcz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tomiszcz » pn kwie 09, 2018 2:59 pm

Te wywietrzniki w oknach nie są takim złym rozwiązaniem, bo dość dobrze regulują przepływ powietrza z pomieszczenia na zewnątrz.
Ja jak u siebie miałem wilgoć, to starałem się dość dobrze wietrzyć pomieszczenie i dogrzewałem je dodatkowo piecykiem, żeby osuszyć ściany. Trwało to kilka tygodni, ale pomogło i teraz już nie mam takich problemów. Stawiałem też osuszacze powietrza - patrząc na to jak ten ich wkład był wilgotny to też chyba działały, na tyle na ile mogły.

oknoAD

alutka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alutka » śr maja 02, 2018 12:35 pm

ja mam w pokoju pochłaniacz wilgoci. I faktycznie widać różnice po kilku tygodniach użytkowania go

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”