Decco - system PVC - nie ma Aprobaty Technicznej ITB

Decco - system PVC - nie ma Aprobaty Technicznej ITB

Postprzez pchelek » Cz paź 06, 2005 4:24 pm

i o takową aprobatę dystrybutor [DECCO] nie występował.
Tak więc informacje telefoniczne z Firmy DECCO w Warszawie o zakończonych badaniach są zwykłym łgarstwem, blagą i naciąganiem producentów okien na tani profil - niesprawdzony.
System nie ma aprobaty więc produkcja okien z tego systemu jest nielegalna według Prawa Budowlanego.
Ewentualny producent okien musi mieć al deklarację zgodności z Aprobatą.
Jak nie ma aprobaty to i nie może być żadnego z tych dokumentów.
DECCO sprzedaje te profile od pół roku - [ponoć] tak więc od pół roku łamane jest prawo co się nadaje do Nadzoru Budowlanego.
Inni - wszyscy pozostali - mają Aprobaty to niech DECCO też łaskawie ją ma. Inaczej na rynek trafiać może ......
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

.

reklama oknoAd

Komu sie takie sprawy zgłasza ?

Postprzez marekk1 » Pt paź 07, 2005 3:09 pm

Ja kiedys dostałem oferte na okna pod nazwą Crystal , wraz z tym otrzymałem trójkąt . Przedstawiciel mnie informował ze jest to nowy produkt Thyssena . Jakie było moje zdziwienie po otrzymaniu kilku okien , poszerzenia do tych okien nie było oryginalnego tylko chyba z Thyssena.
Po zadzwonieniu do tej firmy prosząc o certyfikat otrzymałem aprobate tech ale na Thyssena . Byłą to firma Stamir sp.z.o.o. Gdzie to się zgłasza ?
Proszę o kontakt osoby które również zostały oszukane
marekk1
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » Pt paź 07, 2005 9:39 pm

Crystal jest chińskim systemem.
Z tym, że ten trójkomorowy nie dostanie aprobaty bo ma za cienkie ścianki.
Tylko ten 4-komorowy.
Powiadom Thyssena, że im robią koło pióra.
DECCO jest sprzedawany jako GEALAN.
To się zgłasza do nadzoru Budowlanego, lub do Thyssena - najlepiej i dobrze jest to zgłosić do Urzędu Skarbowego że wprowadzają na rynek towar bez dopuszczenia.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez bobik » So paź 08, 2005 5:08 pm

Dlaczego nikt się tym nie zajmie skoro wszystkim przeszkadza ???
Czyżby nazwiska importerów miały tu znaczenie czy ich koligacje ???Panowie marudzicie, że Wam rynek psują. Ja się tym nie martwię bo kupuję okna na bazie całkiem niezłego niemieckiego profilu i co ciekawe w cenach niższych niż chinol ...
Niech sobie będzie i chinol, dużo nie uhandlują ...
Już o nich głośno ...
Jak zawsze najlepszy :D
bobik
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » So paź 08, 2005 9:18 pm

bobik - i tak trzymaj - ja mam okna SCHUCO CT 70 i nie były tak drogie - sąsiad SALAMANDER - wiele osób korzysta z moich rad - nazwiska importerów nic nie dadzą - tu trzeba o tym mówić - nawet na tym Forum - nawet jak ktoś będzie niezadowolony - nawet jak redakcja tego forum kupi okna DECCO - takie są wymogi - nagłaśniać partaczy - dobry wyrób sam się obroni - tak jak Twój
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Jaroslaw Andrzej » So paź 08, 2005 9:28 pm

ani to forum ani inne budowlane - jak chocby Muratora - nie zmieni sytuacji na rynku :(
Ktoz tutaj zaglada?
Emerytka chcaca za swego zycia cos wnukom pozostawic? Inni budujacy? badzmy realistami - w dalszym ciagu niewiele osob ma dostep do netu a jesli nawet potrafi sie nim poslugiwac
Takie sytuacje jak z profilami do d..., z producentami do d.... itd ttrzeba w jakis sposob naglasniac - jaki? Niestety nie wiem ale na pewno forum nie spelni swego zadania
Moze - tu uklon w strone Pchelka - stworzyc wykaz firm z nazwiskami wobec ktorych ITB ma zastrzezenia lub wrecz cofnelo im zgodnosci? (o ile tak juz sie wydarzylo)
Pietnowac u zrodla dealerow, montazystow, producentow i naglasniac jak tylko sie da
hmmm.....od 10 lat w branzy
Jaroslaw Andrzej
Fachowiec
Fachowiec

decco

Postprzez Vobiss » Wt paź 11, 2005 7:30 pm

kto wymślił Decco? Jest to jakiś zespół ....... którzy są za cieńcy na ścianki bez APROBATY ITB i na stal z Chin albo wzmocnienia z kraju bez odpowiednich atestów
Vobiss
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » Śr paź 12, 2005 7:58 am

a po co w ogóle ta stal :))) - niepotrzebnie obciąża okno i podraża koszt. :)))
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez kiler » Śr paź 12, 2005 11:41 am

Decco nie jest taki zły , ścianki 2,5 mm ale hitem "cienizny" jest dla mnie profil z Dobroplastu grubość ścianek 2 mm (i do tego krzywe ), waskie przylgi , ogólnie strach wziąść w ręke .
kiler
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » Śr paź 12, 2005 1:00 pm

Coś Ci się chyba pomieszało z tym Dobroplastem - mają ścianki jak trzeba - grubości 2,5 mm - mają też aprobatę na te okna AVANTGARDE. 2,0 - nie ma takich profili. Wszystko jest w porządku z DOBROPLASTEM - może masz jeszcze ich stare próbki co chcieli tłoczyć je pół roku temu. Chyba że cuś "kombinują" z odchudzaniem - wiadomo - taniej.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez female » Śr paź 12, 2005 2:32 pm

Mam pytanie do Pchełka,
O co Ci tak naprawdę chodzi z tym decco, bo mam wrażenie że to jakieś prywatne porachunki. Zachowujesz sie niejednokrotnie bardzo wulgarnie i tak naprawdę nie wiem czego sie obawiasz. Dostaną aprobatę, będą sprzedawać- proste- tylko dlaczego tak strasznie Cię to drażni. Skoro są tacy słabi jak mówisz, to wcześniej czy później wyjdzie. Ale ja mam nieodparte wrażenie że ty sie ich najzwyczajniej w świecie boisz. Zawsze jeśli ktoś nie ma silnych argumentów zaczyna opluwać przeciwnika. Zastanów się nad tym...
Pozdrawiam
female
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Jaroslaw Andrzej » Śr paź 12, 2005 8:49 pm

co jak co ale sadze ze Pchelka nie ma sensu oskarzac o jakies animozje
Po prostu rynek teraz jest bandycki - nie bojmy sie tego slowa
Zewszat oferty dla dealerow w cenach w ktorych tylko ktos pozbawiony wyobrazni moze cos takiego dalej odsprzedawac godzac sie na jawne oszustwo
Wchodzi profil jeszcze bardziej gowniany niz kiedys panorama i trzeba o tym glosno mowic by przestrzec, nie brac okienna, tylko potencjalnych klientow. Profil podobny do Gealana i za gealana sprzedawany (juz kilka takich sygnalow z karju tutaj i nie tylko tutaj bylo). Profi ktory....o po cholere tak sie rozpisywac
Ten kto ma glowe na karku i odrobine wyobrazni nim handlowac nie bedzie - inni....... no coz....... szkoda slow
Jaroslaw Andrzej
Fachowiec
Fachowiec

pytanie do nerwowych

Postprzez KARTOON » Śr paź 12, 2005 8:57 pm

:twisted: co wyście tacy nerwowi, większość firm profilowych w ten sposób zaczynała a dzisiaj są pozytywnie postrzegani a nawet liderami np: "ALUPLAST" czas pokaże co są warci. A co do tej chińszczyzny to ja osobiście lubię "chińszczyznę:)" i tak na marginesie, profile zostały zaprojektowane w Warszawie i z tego co się dowiedziałem to były prowadzone z kilkoma firmami, które mogły by tłoczyć dla nich profile ale niestety strach przed konkurencją...... chińczycy najwyraźniej dali dobrą ofertę i dlatego tam jest tłoczony. Poza tym z tego co wiem a wiem na pewni, że np Kommerling też jest tłoczony w Chinach i na Ukrainie, i nikt z tego nie robi sensacji, mógłbym jeszcze wiele systemów obsmarować tylko, po co? Fajnie, że jest takie FORUM gdzie można wyrazić swoją opinie a tym bardziej nerwowym radzę dać sobie na wstrzymanie, bo wam, PIKAWKI WYSIĄDĄ i wtedy co! d.... POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z BRANŻY.
KARTOON
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Jaroslaw Andrzej » Śr paź 12, 2005 10:28 pm

masz racje - o serducho trzeba dbac i zajadac sie chinszczyzna w sosie slodko-kwasnym :)))))
pozyjemy - zobaczymy jak mawiali nasi przodkowie :))))
Jaroslaw Andrzej
Fachowiec
Fachowiec

Postprzez kiler » Cz paź 13, 2005 5:40 am

Drogi Pchełku nic mi sie nie pomyliło bo tak sie składa ,że mam ścinki z ich produkcji i suwmiarkę też , więc sam rozumiesz że wiem co mówię.
kiler
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » Cz paź 13, 2005 7:38 am

to niedobrze - aprobatę mają na profile o grubości według normy w klasie B. Ja też mam takie ścinki - tych próbek dobrych - jak chcesz to Ci mogę podesłać - bo jak produkujesz okna z ich profili to będziesz wiedział co i jak reklamować w razie czego - niech nie będą tacy sprytni bo się im oczy zrobią na skos
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez kiler » Cz paź 13, 2005 10:23 am

No właśnie..... i tak to w polsce jest , aprobaty aprobatami a profile żyją sobie swoim życiem ale to nic nowego w aluplaście trwa to już kilka lat i nikt nic z tym nie zrobił.
kiler
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez robop » Pt paź 28, 2005 6:18 pm

:roll: :twisted: :evil: :oops:
robop
Małomówny
Małomówny

Postprzez pchelek » Pn paź 31, 2005 12:53 pm

Niestety :twisted: :evil: :cry:
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez bobik » Śr lis 02, 2005 3:37 pm

Załóżmy pewną sytuację. Niezadowolony klient zagania dealera do sądu i okazuje się , że okna nie mają aprobaty bo system jej nie ma ... Kto ma kłopoty?? Dealer czy producent?? Pewnie dealer, bo to on jest zaganiany a nie producent a znając życie sąd i tak nie zwróci uwagi odpowiedniemu organowi aby zajął się producentem.
Handlarze "dzikim" towarem. Uważajcie, bo nie znacie dnia ani godziny kiedy trafi się kretyn jako zamawiający a wszyscy wiemy, że co jakiś czas tak może się wydarzyć.
bobik
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez pchelek » Śr lis 02, 2005 8:24 pm

wystarczy inwestor co zamówi takie okna bez aprobaty [wiedząc że nie mają] a następnie legalnie nie będzie musiał zapłacić póki takiej aprobaty nie będzie. Gorzej z ich jakością bo może być to ..... okienny.
tak samo producent okien może zamówić kontener profili i nie płacić - a zrobi z tego okna gospodarcze np. piwniczne] które aprobaty nie muszą mieć i wyjdzie na swoje. Do okien gospodarczych ta klasa chłamowych profili DECCO może być zastosowana.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez bobik » Śr lis 02, 2005 9:16 pm

To jak jazda samochodem kupionym na giełdzie od nieuczciwego handlarza co przegląd wbił za flaszkę ... Po jakimś czasie może okazać się przy 80km/h że koło wyprzedza prowadzony samochód a szpachla już dawno odpadła pozatym motodoctor przestał chronić silnik hehehe
A sprzedawca wydawał się taki wiarygodny i w ogóle ...
Nieuczciwa konkurencja jest nie tylko w oknach ...
Tylko tu z góry wiemy kto ściemnia :roll: Przenikalność cieplna nie taka, stali brakuje albo jak z papieru ... To się coś opuściło, to skończyła się regulacja albo coś się skrzywiło ... Oczywiście nie od razu ...
Ja mam w domu już kilkuletnie okna na profilu Brugmann Golden Line jeśli mnie pamięć nie myli i kupując to mieszkanie w nowym bloku zwracałem szczególną uwagę na materiały z jakich został zbudowany i pomimo wspaniałej okolicy jaka ten dom otacza nie zamieszkałbym tu ze świadomością, że zamiast porządnej firmy budowlanej i sprawdzonych materiałów do wzniesienia tego budynku zatrudniono "Kazia spod sklepu" cegły były z rozbiurki pod tynkiem styropian 2 cm zamiast 10 i okna z profili oborowych w murach ...
Świadomość zakupu to bardzo ważna sprawa. Nie kłamcie, ze jest kwit skoro nie ma albo pokażcie, że jest bo temat robi się nudny.
bobik
Czytelnik
Czytelnik

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)