Jaka prowizja od zlecenia

Andziu
Czytelnik
Czytelnik

Jaka prowizja od zlecenia

Post autor: Andziu » pn kwie 08, 2013 11:49 am

Witam, pracowałęm wcześniej jako przedstawiciel handlowy w branży meblowej. Otrzymałem ostatnio propozycję pracy jako PH stolarki okiennej i drzwiowej na rynek Lubuski, oferują mi prowizję 4 % od wartości zlecenia. Myślicie że jest dobra stawka? Da się godnie zarobić w tej branży? Oczywiście otrzymuje wszelkie narzędzia typu auto i telefon, stawka obowiązuje po szkoleniach.
Pozdrawiam serdecznie

oknoAD

Time
Rozgadany
Rozgadany

Re: Jaka prowizja od zlecenia

Post autor: Time » pn kwie 08, 2013 2:24 pm

Umowa o pracę?
Producent czy pośrednik?
Jakaś podstawa obok tej prowizji?
Prowizja od wypracowanego obrotu?
Prowizja brutto czy do łapy?
Obsługa rynku już istniejącego czy szukanie nowych kontrahentów?
Jeśli pkt wyżej = nie to obsługiwanie klientów (pomiary i podpisywanie umów), czy jeżdżenie jak jeleń po budowach i szukanie klientów?

Da się wyżyć z takiej pracy jak lubisz być rzadko w domu. Oczywiście żniwa były kilka lat temu, teraz trzeba się nieźle ponaginać. Zależy też na jakich warunkach będziesz pracować (pytania wyżej). Jak nie masz żadnego doświadczenia ze stolarką PCV i alu to dużo nauki i popełnionych błędów przed tobą.

Andziu
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Andziu » pn kwie 08, 2013 4:58 pm

Warunki wstępnie takie:
Umowa o pracę, na czas szkolenia - czyli jakieś 2 miesiące do łapy 2 tysiące.
Po szkoleniu tylko prowizja od obrotu.
Te 4 % to kwota brutto.
Mam pozyskiwać klientów, czyli pewnie będę musiał śmigać po budowach + pozyskiwać dealerów ( będe zatrudnony bezposrednio u producenta)
Generalnie to będę miał wolną rękę, dlatego pytam jako osoba z poza branży czy jestem w stanie jakoś godnie w tym fachu zarobić. Z tego co sobie liczyłem to aby zarobić ponad 3 tysiaki na rękę to musiałbym wypracować ponad 100 tyś na miesiąc. Co sądzicie o takich warunkach?

MMichal
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: MMichal » pn kwie 08, 2013 8:13 pm

Witam

Dość ciekawie liczysz 3 tys z 4 tys prowizji czyli 1 tys na wszystkie koszty czy może koszty pokrywa pracodawca?

Te 4 % to może być DUŻO i może być MAŁO - jakie będziesz miał własne koszty
samochód?
paliwo?
zusy?
itp itd

Na moje skoro dają 4% to wszystkie koszty będą po Twojej stronie więc aby wyjść na swoje to nie 100 tys tylko 500 tys - aczkolwiek to też można zrobić jak ma się czym :)

pozdrawiam

Andziu
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Andziu » wt kwie 09, 2013 11:38 am

Te 4 % to brutto, czyli zusy itd. itp. pozostają do opłacenia. Dlatego napisałem że musiałbym wyrobić ponad 100 tyś obortu, żeby wyjść ponad 3 tyś na rękę. Jeśli chodzi o koszty paliwa, amortyzacji auta itd. to te pokrywa pracodawca. Podana kwota obrotu 500 tyś, wydaje mi się nierealna, na pewno nie na początku mojej pracy gdzie muszę sam ogarnąć rynek, bez żadnej bazy dealerów. W samym detalu pewnie sporo musiałbym się nabiegać aby wypracować taki wynik, chociaż mogę się mylić, pewnie osoby w branży wiedzą coś na ten temat?

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt kwie 09, 2013 3:34 pm

Duzi (najwięksi ) producenci, to obroty na region około 300 tyś-3 mln ( w zależności od regionu i pory roku) na miesiąc. Jednak patrząc po wielkości prowizji zaproponowanej Tobie na start, zapewne nie jest to wielki producent bo wiadomo, że nikt by nie oddał z 500 tyś - 4 % "nowemu".

Pracuje z różnymi producentami od "środka" (jako dostawca pewnego półproduktu), znam dużo firm produkcyjnych, napisz jak chcesz na priv co to za firma to może będzie można więcej coś doradzić.

Aha wyczytałem, że obsługa inwidualnego (budowy) i dilerzy. Jak tak to średnio, bo słyszałem, że dilerzy obecnie niechętnie patrzą na dostawców, którzy sami też sprzedają i montują swoje produkty klientą indywidualnym, więc może być cięzko z nową siatką dilerską, a wiadomo, że to pewny pieniądz, który ma spływać cyklicznie.

oknoAD

Andziu
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Andziu » wt kwie 16, 2013 10:28 am

Nie jest to potentat na rynku Polskim, ale z tego co się dowiedziałem na rozmowie to rynek regionalny ma dobrze rozwinięty, kilku kontrahentów z zagranicy - głównie Niemcy. Dalej się waham czy wejść w tą branżę, bo konkurencja u nas spora, a ten producent z tego co się dowiedziałem do najtańszych nie należy, znam komunikatywnie angielski ale do Anglii raczej okien nie wyślę - prędzej do Niemiec ale znowu tu pojawia się problem komunikacji.
Pozdro

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr maja 29, 2013 1:46 pm

Andziu - ty się bierz do roboty. Zdobedziesz doświadczenie którego nikt Ci nie przekaże.A pieniądze rzecz nabyta. CVzy zarobisz 2 czy 4 tys zł to i tak Rockefellerem nie będziesz. Natomiast nawet 2 koła na rękę pewne to lepiej niż obietnica zostania prezesem KGHM

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » ndz cze 02, 2013 10:16 pm

komarko1 pisze:Andziu - ty się bierz do roboty. Zdobedziesz doświadczenie którego nikt Ci nie przekaże.A pieniądze rzecz nabyta. CVzy zarobisz 2 czy 4 tys zł to i tak Rockefellerem nie będziesz. Natomiast nawet 2 koła na rękę pewne to lepiej niż obietnica zostania prezesem KGHM
Z takiego tekstu od razu słychać, że pisze to osoba co już daawno temu zapomniała jak to jest zarabiać średnią krajową :wink:
Przy kwotach rzędu 2000 liczy się każda stówa. Doświadczenie w dłuższej perspektywie czasu jest bezcenne, ale na razie nie włoży go sobie do garnka. A jeść trzeba.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn cze 03, 2013 10:35 pm

"Z takiego tekstu od razu słychać, że pisze to osoba co już daawno temu zapomniała jak to jest zarabiać średnią krajową"
"Umowa o pracę, na czas szkolenia - czyli jakieś 2 miesiące do łapy 2 tysiące.
Po szkoleniu tylko prowizja od obrotu."
Nie było moim celem być sarkastycznym o nie !! Chodzi o to ze jeśli kolega "załapie" to po dwóch miesiącach będzie zadowolony z pracy i będzie działał. Jeśli nie to zarabiając PEWNE 2 koła zmieni branżę. Natomiast jeśli sam nie spróbuje nie będzie wiedział jak to jest. Warunki są dość przyzwoite jeśli trafi w rynek.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » śr cze 05, 2013 10:02 pm

Jeśli jesteś samodzielny to znaczy masz działalność własne narzędzia itp proponuje Ci 50/50 z zysku?
Uczciwe? -- > fv sprzedaży - fv zakupu / 2 na które po realizacji wystawiasz fv?
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”