Strona 1 z 1

zapotrzebowanie na mycie okien

: śr lut 12, 2020 10:46 am
autor: brotek
Dzień dobry!
Wpadł mi do głowy taki pomysł na biznes: wysokościowe mycie okien. Ze wspinaczką nie mam problemów, alpinizm też w jakimś stopniu znam - to może warto trenować na co dzień i jeszcze mieć z tego pieniądze na utrzymanie? Wprawdzie w moim Poznaniu wielkich drapaczy chmur nie ma, ale o jakieś wieżowce nietrudno... Zresztą wcale nie jest powiedziane że trzeba by ograniczać się do jednego miasta, równie dobrze można jeździć po całej Polsce.
Pytanie tylko, czy ktokolwiek w naszym kraju w ogóle korzysta z takich specjalistycznych usług :roll: :idea: :?:

Re: zapotrzebowanie na mycie okien

: pn lut 17, 2020 1:39 pm
autor: ramolek
Co do samej pracy na wysokości musisz odbyć kurs trwający od 10 do 20 godzin. Żeby przystąpić do kursu musisz posiadać ważny dowód tożsamości oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości.

Re: zapotrzebowanie na mycie okien

: pn mar 02, 2020 9:31 am
autor: anica
Szkolenie wysokościowe to jedna sprawa niezbędna do wykonywania takiej pracy, a druga to trzeba naprawdę mieć sporo zleceń albo szeroką ofertę np. oprócz mycia okien na wysokości zaoferować kompleksowe usługi sprzątające

Re: zapotrzebowanie na mycie okien

: pn mar 09, 2020 8:59 am
autor: OknoOkno
Szkolenie wysokościowe to nie wszystko zdaje się. Są różne sytuacje, często trzeba będzie korzystać np. z tzw. podnośników ruchomych - to w przypadku mniejszych budowli, nie biurowców. W końcu biurowców w mieście może nawet trochę jest, ale jednak większość to są zwykłe budynki. Na takie podnośniki też trzeba mieć uprawnienia osobne: https://www.aaherkules.pl/szkolenia

Re: zapotrzebowanie na mycie okien

: wt kwie 07, 2020 2:00 pm
autor: mrokowski90
Tak, są firmy które z tego korzystają. PRawie wszystkie największe - urzędy gmin, uniwersytety, spółki energetyczne jak tauron, salony samochodowe - tu w szczegolnosci bo całe salony są ze szkła :)