Uszczelnianie okien drewnianych - kilka pytań

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
JarekC
Czytelnik
Czytelnik

Uszczelnianie okien drewnianych - kilka pytań

Post autor: JarekC » ndz sie 05, 2018 5:40 pm

Witam

Mam w mieszkaniu drewniane okna na sylikonie pomiędzy szybą a listwami (z obu stron). Jako że miejscami był tak zniszczony (sparciały i zgrzybiały) że nie dało się patrzeć, postanowiłem go wygrzebać, pomalować okna (zewnątrz alkidowa, wewnątrz akrylowa) i stoję przed aplikacją nowego sylikonu. I teraz takie pytania mam:

1. Czy laik sobie z tym poradzi? Moje doświadczenia z sylikonem ograniczają się do montażu i uszczelniania dwóch zlewów (choć wyszło dobrze ;-)). Mam tylko wyciskacz ręczny, a słyszałem że używa się do tego pneumatycznych.

2. Czy użyć taśmy ograniczającej rozlanie sylikonu (zostaną krawędzie po oderwaniu ale montaż będzie czysty), czy też nakładać bez taśmy (krawędzi nie będzie ale mogę coś zabrudzić).

3. Czy użyć produktu Ceresit Fusion XLT czy Ceresit 101? A może innego? Fusion XLT już kupiłem, ale zapewne mogę zwrócić.

4. Najważniejsze chyba! Robić jedną szybę na raz, czy 4 x po 1 listwie? Wiadomo - nie wiem czy zdążę z aplikacją, przed tym jak sylikon zacznie skórkować. Z drugiej strony, czy zmoczona linia (wodą z mydłem) zasychającego sylikonu, połączy się bez problemów z nowo aplikowaną linią? Czy może trzeba poczekać aż ta stara wyschnie i przemyć ją wodą?

Proszę o radę!
Jarek

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Uszczelnianie okien drewnianych - kilka pytań

Post autor: komarko1 » śr sie 15, 2018 7:20 pm

Odp:
1. tak-poradzisz sobie -ręczny wyciskacz wystarczy
2. Wystarczy taśma malarska "żółta", ale warto zastosować (oklejanie zajmie więcej czasu niż silikonowanie
3.Spokojnie wystarczy ten co kupiłeś - spokojnie "polecisz" z silikonem wszystkie cztery boki okna na raz

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”