Szprosy naklejane

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
klajster
Fachowiec
Fachowiec

Szprosy naklejane

Post autor: klajster »

Czy wystarczy nakleić szpros na odtłuszczoną i umytą szybę , czy trzeba robić jakieś dodatkowe zabiegi typu silikon ( mowa o szprosach w ciemnym kolorze) . Boję się żeby nie odpadały.

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Szprosy naklejane

Post autor: komarko1 »

Wystarczy odtłuścić - w przypadku ciemnych zalecam dużo modlitwy jesli robisz to po raz pierwszy
muniek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: muniek »

to za mnie też trzymajcie :> Niedawno kobieta moja się napaliła na szprosy, gdzie w tv zobaczyła i amen, muszę montować. Chce kupić takienaklejane z Drutexu, coś czuję, że wiele bluźnierstw przy montażu padnie, ale oby się opłacało:) No chyba że to komuś w sumie zlecę...
klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster »

Opowiem Wam moją historię;
17 okien wszystko 2 skrzydła każde skrzydło na 6 pól i wszystko w szprosach naklejanych.
Słyszałem o dwóch sposobach naklejania szprosów
1 nakleić i się modlić
2 nakleić i zasilikonować
Wybrałem sposób nr 1.
Wszystko ładnie pięknie okienka na samochodzie przygotowane na montaż na następny dzien ale pech chciał że spadł deszczyk.
Tak sobie pomyślałem że zobaczę czy sposób nr 1 zdał egzamin, podchodzę do okna ,patrzę a tam wszystkie szprosy ruszaja się przy dotknieciu palcem.
Krew mi się zagotowała no ale pomyślałem sobie że nie ma co panikować tylko trzeba z tym coś zrobić.
Wszystkie okna zdjęliśmy z auta (dzialo się to w nocy) I CAŁĄ NOC SILIKONOWALIŚMY SZPROSY.
Suma sumarum wyszło ok.Od tamtej pory wiem że nigdy już nie pójdę na łatwiznę.Pozdrawiam
jerzyks
Małomówny
Małomówny

Post autor: jerzyks »

Szprosów wewnątrzszybowych radziłbym unikać - znacznie pogarszają termikę pakietów szybowych, nawet o 30%. Przy operowaniu skrzydłem często wpadają w rezonans (brzęczą nawet przy otwieraniu i zamykaniu drzwi wejściowych lub okien dachowych), a silikonowe punkty klejenia do szyb często się odklejają i po prostu je słychać. Już lepiej zastosować szprosy zewnętrzne naklejane z obu stron. Ma to minusy też (np. ciężko utrzymać czystość), ale unika się wad szprosów wewnątrzszybowych...
https://feederleague.pl/uszczelki-silik ... tosowanie/

Na pewno warto jest zainwestowac w odpowiednie uszczelki.
GrzegorzS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: GrzegorzS »

Wszystko jeszcze bardziej komplikuje się np. w przypadku bardziej złożonych podziałów szyby. Różne rozwiązania konstrukcyjne dobrze pokazuje firma Awilux, producent okien w systemach Schuco LivIng: https://www.awilux.pl/pagesView,191,szprosy,PL Jeśli chodzi o izolacyjność cieplną i stabilność, moim zdaniem najlepiej sprawdzają się szprosy wiedeńskie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużymi pakietami szybowymi.

oknoAD

Awatar użytkownika
dorosna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dorosna »

Ja stosuję takie rozwiązanie jeśli chodzi o szprosy naklejane montuję je na plastikowych "klipsach"
Zaletą tego jest to że można je w każdej chwili ściągnąć i założyć
Mam tego duże ilości
Załączniki
image_6483441(1).JPG
image_6483441(2).JPG
image_6483441.JPG
ODPOWIEDZ