Strona 1 z 1

Malowanie okien drewnianych pistoletem

: czw cze 20, 2019 11:06 am
autor: mateusz22
Witam

Przymierzam się do odświeżenia stolarki drewnianej okiennej. stolarka nie jest popękana, ale posiada drobne uszkodzenia mechaniczne, które już poszpachowałem. Teraz przymierzam się do nałożenia farby nawierzchniowej kryjącej (wodna). Wiem, że można zrobić to pistoletem, widziałem kiedyś jak robił to gość zajmujący się m.in. takimi naprawami.
Pytanie jaki pistolet będzie odpowiedni, bo połowa sukcesu to jego odpowiedni dobór. pistolet pod kompresor, warunki domowe.

Re: Malowanie okien drewnianych pistoletem

: czw lip 11, 2019 1:26 pm
autor: tomiszcz
Jestem świadom, ile problemów potrafi przysporzyć malowanie drewnianych okien. Kategorycznie odradzam używania do tego pędzli bądź wałków. Myślę, że w sytuacji, w której potrzebujemy nałożyć, jakieś połacie farby na drewniane okna najlepszym rozwiązaniem będzie malowanie natryskowe. Oczywiście technika ta wymaga bardzo dużego doświadczenia, więc jeśli go nie posiadamy, warto skontaktować się z jakimś fachowcem. Ja korzystałem z usług firmy, która mieści się w Warszawie (o tej - http://www.pwmig.com/oferta/malowanie-natryskowe.html). Podjąłem taką decyzję, ponieważ nie posiadałem specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności. Jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy!

Re: Malowanie okien drewnianych pistoletem

: wt mar 10, 2020 3:03 pm
autor: Tomex
Cześć, zanim kupisz jakikolwiek pistolet do lakierowania, to powinieneś podzielić się tym, jaki kompresor dokładnie masz, bo od niego też dużo zależy. Wstępnie polecałbym pistolety stąd: https://www.pneumat.com.pl/pistolety-natryskowe. Jak dodasz więcej informacji, to znajdziemy coś, co będzie odpowiadało Twoim warunkom :D .

Re: Malowanie okien drewnianych pistoletem

: śr mar 11, 2020 11:35 pm
autor: xrec
najlepiej udać sie do fachowców od renowacji okien https://www.eko-okna.com.pl/renowacja-okien/