Drzwi aluminiowe panelowe(panel obustronnie naklejany)

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
Pablopablo89
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 27, 2020 6:26 pm

Drzwi aluminiowe panelowe(panel obustronnie naklejany)

Post autor: Pablopablo89 »

Witam. Proszę o pomoc, poradę. Po 2 latach rozwarstwia się panel obustronnie naklejany tj. Odkleja się na laczeniu pianki poliuretanowej. Brzegi panela czyli łączenie z ramą skrzydła są ok. Nie jest to pojedyńczy przypadek. Kolejną rzeczą jest wyłudkowanie się panela na środku przy szybie. Generalnie od zew jest wybrzuszenie a od wewnątrz panel się odkleił.
Załączniki
IMG-20200815-WA0004.jpg
IMG-20200815-WA0000.jpg

oknoAD


theme
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 29, 2014 8:56 pm

Re: Drzwi aluminiowe panelowe(panel obustronnie naklejany)

Post autor: theme »

Efekt niestarannie wykonanych drzwi. Takie coś należałoby podkleić jakimś klejem 2-składnikowym, który nie wszedłby w reakcję z pianką. Najlepiej zapytać jaki rodzaj kleju nie będzie chemicznie kolidował w termowypełnieniem drzwi. Nie polecam eksperymentować, bo czasem reakcja będzie powolna i po tygodniu wypłynie Ci cała pianka dołem drzwi ;).
Co do takich drzwi to standardowo łączenie blachy z pianką odbywa się poprzez ciśnienie i temperaturę. Drzwi na produkcji robi się w wersji pełnej na prasie z ogrzewaniem. Dopiero później wycina się otwory pod szyby i wkleja ramki. Taką technologię mają najpopularniejsze firmy w stalówkach - Wikęd, KMT, Mar-Tom itd. Tu coś poszło nie tak. Albo drzwi są przekoszone na montażu i prężą do tego stopnia, że blacha puściła od pianki? Warto byłoby to sprawdzić.
ODPOWIEDZ