Profile okien

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
sterek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 41
Rejestracja: pn maja 25, 2015 2:01 pm

Profile okien

Post autor: sterek »

Niedługo staniemy przed wyborem okien. Zastanawiamy się jakie. Czy ktoś może mnie oświecić i wypowiedzieć się o co chodzi w profilach? Jakie są najlepsze a jakie najgorsze jeśli chodzi o parametry?

oknoAD


emts
Małomówny
Małomówny
Posty: 99
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 12:04 pm

Re: Profile okien

Post autor: emts »

Wbrew wszystkim większość ciepła nie ucieka przez szyby a przez profile, ważne aby były zamknięte (w środku), miały odpowiednią ilość komór i wielkość. To z jakiej fabryki sa profile i z jakiej marki okucia, oczywiście wspolczynnik przenikania jest istotny. Jeżeli ktoś się decyduje na wywiewniki to lepiej kupić najtańsze okno, wyjdzie na to samo, bo super okno i wywiewnik to tak jak dewastacja. A okno, oknem ale ważne jak jest ono zamontowane, bo niestety w okna się inwestuje a płakać się chce przy montażu.
Ze swojej strony polecam okna Kapica: https://www.kapica.pl/ Dobra firma z solidna ofertą okien.
GrzegorzS
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 49
Rejestracja: pt mar 09, 2018 2:32 pm

Re: Profile okien

Post autor: GrzegorzS »

Zgadza się, w przypadku okien energooszczędnych bardzo ważna jest jakość wykonania profili okiennych. Do wyżej wymienionych cech dorzuciłbym jeszcze stabilność – profile muszą być w stanie unieść ciężki pakiet trzyszybowy i nie zdeformować się, bo wtedy okno ulega rozszczelnieniu i uzyskujemy kolejny mostek termiczny. Istotna jest też jakość materiałów użytych do produkcji uszczelek – najlepiej aby jak najdłużej zachowywały elastyczność, bo trwale odkształcone nie pełnią swoich funkcji. Bardzo dobrej jakości uszczelki EPDM są stosowane np. w systemach okiennych Schuco Living. Te okna produkuje np. firma Mielczarek ze Zduńskiej Woli https://www.oknamielczarek.pl/okna-ener ... co-living/
oyshe
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 16, 2020 8:52 am

Re: Profile okien

Post autor: oyshe »

Jeśli chodzi o profile okienne to wbrew pozorom bardzo dużo od nich zależy. Ważna jest ilość komór, uszczelnienia, ilość szyb też jest ważna no i polecam również pomyśleć o ciepłym montażu. My mamy 7-komorowy profil klasy A, grubość ścianki profilu z tego co pamiętam to 3mm. Od tego zależy stabilność profilu, trwałość, a także izolacyjność termiczna i akustyczna. Mamy konkretnie profil winergetic premium z Oknoplast o współczynniku Uw równym 0,76 dzięki czemu mamy okna energooszczędne. Co wpływa na komfort życia domowników. Jakie masz okna na oku? Sprawdźcie sobie te winergetic.
Euron
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 24, 2020 4:45 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Profile okien

Post autor: Euron »

Nie wiedziałem, że aż tyle informacji może dotyczyć okien. Trudno się w tym wszystkim połapać.
ODPOWIEDZ