Wyrzucenie starych drewnianych okien

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Johnson
Czytelnik
Czytelnik

Wyrzucenie starych drewnianych okien

Post autor: Johnson »

Witam,
Potrzebuje porady bo mam problem.
Dziadek przez kilka lat zbierał stare okna (drewniane ramy) od wszystkich znajomych którzy wymieniali okna z myślą o budowie szklarni co nigdy nie doszło do skutku.
Dziadek niestety odszedł i z racji tego że nie wszystkie jego wizję podzielałem sprzątam gospodarkę. Niestety mam duży problem z oknami. Część jest w szopach, część stała na polu. Te które stały na polu (na zewnątrz - pod chmurką) doły ram zgniły w prawie we wszystkich.
Jeszcze wszystkich nie wygrzebałem ale sądziłem że będę mógł je wyrzucić jako gabaryty. Niestety okazało się że nie.

Mogę wywieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów ale tylko jeśli ramy są całe a takich okien akurat mam bardzo mało.
Proszę o podpowiedź co mogę zrobić z tymi szybami bo to dla mnie największy problem. Najlepiej by było pozbyć się tego w całości ale ostatecznie drzewo zostanie do zgnicia - za jakieś 20 lat się rozsypie. Metal mogę wywieźć z innym złomem ale nie mam co zrobić z szybami.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

oknoAD

StayAtHome
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wyrzucenie starych drewnianych okien

Post autor: StayAtHome »

Zawieź do szklarza , być może będzie trzeba zapłacić za robotę , ale nie widzę bardziej sensownego pomysłu jak pozbyć się stłuczki szklanej w takiej formie i w takich ilościach. Szklarz wyciągnie szyby - całe czy nie - i wyrzuci do stłuczki. W zakładzie jest też dużo drewna więc z drewnianymi ramami nie będzie miał problemu
Dobrastolarka
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wyrzucenie starych drewnianych okien

Post autor: Dobrastolarka »

Witam
Podaje kontakt do firmy zajmującej się utylizacją starych okien drewno i PVC wraz z szybami

www.dekos.pl

Obsługują teren całego kraju
Koszt w zależności od ilości i lokalizacji

Najlepszego w Nowym Roku
ODPOWIEDZ