Strona 1 z 1

Okna do kamienicy

: pt sty 15, 2021 12:07 am
autor: Gracjan89
Witajcie. W najbliższym czasie będę przeprowadzał prace remontowe w swoim mieszkaniu. Z uwagi na fakt, że jest to mieszkanie w kamienicy są tam zamontowane 3 niestandardowe okna 3-skrzydłowe o wymiarach:
Szerokość ok 126cm
Wysokość ok 199cm
Ramy okienne muszą być w kolorze białym. Mieszkanie jest usytuowane w centrum Łodzi,dlatego zależy mi na oknach o wysokiej jakości i wysokim współczynniku przenikania ciepła oraz izolacji akustycznej. Chciałbym również uniknąć sytuacji, w ktorej ramy okienne po jakimś czasie zaczną żółknąć. Doradźcie jaka ofertę wybrac:

1) Bakar Opoczno- Okna zostały wycenione na profilu Wital Therm Prestige (86 mm szer profila) w kolorze białym ( w załączniku przesyłam kartę techniczną profila ). Zastosowany został pakiet 3-szybowy o izolacyjności akustycznej Rw 38dB, Ug szyby 0,5

2) Okna Mróz Łódź. Oferta przygotowana w oparciu o profil 7 komorowy SCHUCO LIVING MD wraz z pakietami 3 szybowymi z ciepłą ramką.

Doradźcie. Te Schuco maja niby 31-32 dB. Które wybrać? 😒

Re: Okna do kamienicy

: czw sie 12, 2021 10:53 am
autor: budomatkonin
Temat już chyba niekatualny, ale może ktoś się skusi do zapoznania się z ofertą naprawdę ciepłych okien, na profilu kommerling 88.
Jeżeli ktoś szuka okien w Koninie lub okolicach firma Budomat zaprasza: https://budomat.net.pl/produkt/kommerling-88-md-plus/

Re: Okna do kamienicy

: pn sty 24, 2022 8:36 pm
autor: oyshe
Okna Prolux z Oknoplast są pozytywnie rozpatrywane przez konserwatorów w kamieniach z tego co wiem, więc może ten model?

Re: Okna do kamienicy

: wt lut 22, 2022 2:17 pm
autor: Janek77
Okna do kamienicy muszą pasować do architektury budynku. W ofercie firmy Empol z Wrocławia można znaleźć okna Schuco z PVC w szerokiej gamie kolorystycznej włącznie z odcieniami metalicznymi czy wiernie oddającymi charakter naturalnego drewna. Te systemy są tak dobrze dopracowane, że praktycznie nie stawiają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o kształt czy dodatkowe elementy w postaci szprosów. Dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości uszczelnieniom zachowują swoje parametry przed dekady. Jeśli chodzi o konkretny system, dobrym wyborem do kamienicy będą okna CT 70 Classic https://empol.pl/stolarka-pcv/ct-70/