Kiedy instalować okna drewniane

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
sterek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 41
Rejestracja: pn maja 25, 2015 2:01 pm

Kiedy instalować okna drewniane

Post autor: sterek »

W dwóch różnych punktach sprzedaży renomowanych okien drewnianych uzyskalem informacje iż okna montować w nowo budowanym domu tylko i wyłącznie po zakonczeniu prac mokrych (tynki wew. wylewki...)
Z drugiej strony po osiągnięciu SSO warto zamknac dom przystępując do wykonania instalacji choćby aby minimalizować ryzyko kradzieży. Same tynki także podobnież latem nie lubią przeciągów aby nie spękały powinny wysychac powoli.
Pytanie do osob znajacych temat - jak pogodzic te sprzeczne sytuacje? Najpierw okna drewbiane a później instalacje i tynki czy wręcz na odwrót - okna faktycznie na koniec? Jak robiliście w swoich domach wstawiając okna drewniane? Z góry dziękuję za informacje.

oknoAD


jerzyks
Małomówny
Małomówny
Posty: 91
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 11:39 am

Re: Kiedy instalować okna drewniane

Post autor: jerzyks »

Moim zdaniem najlepiej będzie jednak zabezpieczyć wnęki okienne, a okna wstawić po pracach mokrych. NIe powinno się okien drewnianych wstawiać wcześniej. Jak najbardziej prawidłowe podejście sprzedawcy i może nie dawać gwarancji w sytuacji gdy będzie wykonany montaż przed pracami mokrym. Takie są zasady, jeśli chcesz zdecydować się konkretnie na ten rodzaj okien.
Jeśli chodzi o okna drewniane, polecam kontakt z firmą:
http://okna-kielce.com.pl/okna-drewniane/
Oferują wysokiej jakości drewniane profile okienne, które będą służyly lata.
ODPOWIEDZ