Drzwi zewnętrzne

emts
Rozgadany
Rozgadany

Drzwi zewnętrzne

Post autor: emts »

Drzwi zewnętrzne... Pochwyt czy klamka? Za i przeciw ?

oknoAD

StayAtHome
Czytelnik
Czytelnik

Re: Drzwi zewnętrzne

Post autor: StayAtHome »

Raczej bez znaczenia ale rozwiązanie z pochwytem będzie na pewno droższe.
Na plus to fakt że takie drzwi wyglądają po prostu bardziej prestiżowo.
Awatar użytkownika
sterek
Małomówny
Małomówny

Post autor: sterek »

Zdecydowaliśmy się na klamkę, mimo że antaby nam się bardzo podobają. Przede wszystkim górę wziął koszt - antaba z przyciskiem + elektrozaczep to cena 1500-2500 w zależności od typu, wzoru itd.
Jedna z użytkowniczek wzięła antabę bez przycisku i przeklina, bo dzieciaki co chwilę wychodzą do ogrodu, wracają i pukają żeby im otworzyć, więc matka lata salon - drzwi ;)
W salonie gdzie zamawialiśmy też doradzili klamkę, ze względu na awaryjność elektrozaczepów. Podobno producenci drzwi rekomendują założenie samozamykacza jeśli drzwi mają antabę, a to kolejny koszt.
Jeśli chodzi natomiast o aspekt wizualny to zdecydowanie antaba.

Zerknij sobie najlepiej tutaj:
https://www.kapica.pl/blog/2021/10/20/o ... e-do-domu/

Na stronie jest wiele porad na temat tego czym kierować się wybierając drzwi wejściowe do domu.
Awatar użytkownika
AluGlassKaszuby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: AluGlassKaszuby »

sterek pisze: wt gru 21, 2021 7:55 am Zdecydowaliśmy się na klamkę, mimo że antaby nam się bardzo podobają. Przede wszystkim górę wziął koszt - antaba z przyciskiem + elektrozaczep to cena 1500-2500 w zależności od typu, wzoru itd.
Jedna z użytkowniczek wzięła antabę bez przycisku i przeklina, bo dzieciaki co chwilę wychodzą do ogrodu, wracają i pukają żeby im otworzyć, więc matka lata salon - drzwi ;)
W salonie gdzie zamawialiśmy też doradzili klamkę, ze względu na awaryjność elektrozaczepów. Podobno producenci drzwi rekomendują założenie samozamykacza jeśli drzwi mają antabę, a to kolejny koszt.
Jeśli chodzi natomiast o aspekt wizualny to zdecydowanie antaba.

Zerknij sobie najlepiej tutaj:
https://www.kapica.pl/blog/2021/10/20/o ... e-do-domu/

Na stronie jest wiele porad na temat tego czym kierować się wybierając drzwi wejściowe do domu.
To że ktoś nie może wejść od zewnątrz to nie jest wina samego pochwytu, tylko źle dobranego zamka tudzież zasuwnicy.
Pochwyt będzie droższy ale może być tak samo funkcjonalny jak klamka. Jest mnóstwo możliwości rozwiązania wejść do środka od zewnątrz przy antabie w drzwiach.
Niemniej na zwiększony koszt nie należy się dziwić :)
oyshe
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oyshe »

My mamy pochwyt od zewnątrz, a od środka klamkę i uważam to za najlepsze rozwiązanie. W środku mi się pochwyt nie podoba. Drzwi aluminiowe Aluhaus, jakościowo na prawdę w porządku.
liga23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: liga23 »

Nam sporo czasu zajęło szukanie idealnych okien i drzwi i tu nasz wybór padł na POL-SKONE. Kolejny etap to był wybór płytek - najwięcej czasu zeszło nam na wybór tych do łazienek. Meble w całym domu mamy w stylu loftowym i z tym nam poszło najłatwiej. Teraz czeka nas robienie na wiosnę tarasu i ogrodu i tu znów będzie hardcore. Trzymajcie kciuki!

oknoAD

berewit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: berewit »

Ja mam drzwi zewnętrzne z firmy Aluhaus już 2-3 lata i bardzo jestem zadowolony. Przede wszystkim są szczelne, ciepłe, nie wymagają problematycznej konserwacji i wyglądają designersko. Spełniają to czego chcieliśmy. Klasa bezpieczeństwa RC-3 także podwyższona i Tobie też radzę o tym pomyśleć. Na https://www.aluhaus.com.pl/ znajdziesz pełną ofertę, mają duży wybór modeli i ciekawe kolory także od minimalizmu po przepych, każdy znajdzie coś dla siebie.
jerzyks
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: jerzyks »

Jaka to dobra cena za drzwi? W porównaniu do cen sprzed roku, dwóch, trzeba dołożyć z 1-2 tys za drzwi że średniej półki. Jak za 3, 4 tys można wtedy kupić coś w miarę dobrego, teraz kosztuje to samo 4-5 tys. I nie jest to wysoka półka drzwi. W tym przedziale cenowym raczej drzwi stalowe - Wikęd, kmt, Martom - zależy na co liczysz. Warto jest generalnie zerknąć również na drzwi zewnętrzne w Leroy Merlin. W sklepie znajdziesz wiele modeli o dobrych parametrach (a przy wyborze drzwi najlepiej jest patrzeć włąśnie na parametry a nie na firmę drzwi).

Jeśli chodzi o pochwyt to sam obecnie mam takie drzwi i jestem zadowolony. Przyznam, ze nie byłem do nich przekonany i chciałem drzwi z tradycyjną klamką, ale żona się uparła na pochwyt tak wiec postanowiliśmy takie wybrać. I byłą to dobra decyzja. Są wygdone, drzwi wyposazyliśmy oczywiśćie w elektrozaczep. Nic sie nie zacina.
romb
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: romb »

Mimo wszystko ja wole klamkę z zewnątrz i wewnątrz. Łatwiej później ewentualnie wymienić. Poszukaj drzwi tu https://pro-house.pl/kategoria-produktu ... ewnetrzne/
3dcaddesigns
Czytelnik
Czytelnik
Kontakt:

Post autor: 3dcaddesigns »

Klamka jest bardziej wygodna, a w sumie to bardziej kwestia przyzwyczajenia
ODPOWIEDZ