Naprawa źle zamontowanych okien

Bartez
Czytelnik
Czytelnik

Naprawa źle zamontowanych okien

Post autor: Bartez »

Witam,

Piszę do Was z prośbą o podpowiedź. W 2016 roku zamontowano mi okna Adams 3-szybowe Passiv plus. Przekonywano mnie że to świetny wybór i należy koniecznie obsadzić je na ciepły montaż na co się zgodziłem. Z racji że nie znałem się na tym zupełnie uznałem, że użycie taśm do ciepłego montażu załatwia sprawę i moje okna przysporzą mi oszczędności. W roku gdy je zamontowano, oraz w następnym zleciłem badania kamerą termo aby sprawdzić czy wszystko wygląda jak powinno. Wyniki mnie zaskoczyły gdyż porównanie moich okien za 30 tys z oknami, które były wstawione u sąsiada za 10tys (bliźniak) nie wskazywało na spektakularne różnice a tym bardziej nie dawało nadziei na oszczędności. Praktycznie na każdym oknie wyszły mostki termiczne. Człowiek który mi je sprzedawał twierdzi, że był zrobiony ciepły montaż, a jego następca w tej firmie uśmiał się jak zobaczył że zastosowano taśmy do ciepłego montażu i tak też nazwano tą usługę. Kto ma rację i gdzie leży prawda. Czy coś z tymi mostkami można zrobić...czy wyjęcie parapetów i uszczelnianie tych miejsc ma sens, ile może coś takiego kosztować...rozważam nawet pozew o błędnie wykonany montaż okien.
Załączniki
25.jpg
24.jpg
23.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Naprawa źle zamontowanych okien

Post autor: komarko1 »

bo tzw ciepły montaż nie w pełni likwiduje mostki (to nie jest montaż na konsolach w warstwie ocieplenia) Natomiast powinien być nieco bardziej "szczelny" przy wichurach,oraz umożliwia ukierunkowane odprowadzanie pary wodnej z pomieszczenia. Natomiast zdjęcia pokazują ze najprawdopodobniej nie zamontowano ciepłych parapetów i tyle.
Bartez
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Bartez »

Oczywiście, że nie było montażu ciepłych parapetów. Mój post jednak miał na celu dowiedzenie się, czy mostki termiczne widoczne na zdjęciach gdzie parapetów nie ma zamontowanych powinny czy też nie powinny występować . Jak dla mnie to tam pod taśmami jest dziura na dziurze której być nie powinno niezależnie od parapetów których montaż wykonywała całkiem inna ekipa.
szyjut
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: szyjut »

Niestety, ale listwa podparapetowa to najsłabsze miejsce okna. Nawet ciepła listwa wypełniona pianką nie schodzi poniżej 1.1 U. Tylko zastosowanie ciepłych parapetów wykonanych z XPS niweluje mostki termiczne. Niestety w tradycyjnym montażu nie da rady nawet styropianem od zewnątrz ocieplić tych miejsc ponieważ jest miejsce tylko na parapet zewnętrzny.
ODPOWIEDZ