szyba w oknie a kwiaty na parapecie

miagar
Czytelnik
Czytelnik

szyba w oknie a kwiaty na parapecie

Post autor: miagar » wt lip 21, 2020 10:36 am

Czy dobór okna, szkła może mieć jakikolwiek wpływ na to, jak będą rozwijać się ustawione za nim rośliny?
Kwiaty potrzebują słońca - ale jak szyba będzie skupiać promienie, to może im zaszkodzić, a nawet ususzyć. Znam takie przykłady z własnego doświadczenia... Pytanie, czy da się ten negatywny efekt zredukować albo zneutralizować, czy pozostaje po prostu zdjąć wszystkie kwiaty z okna?

oknoAD

miagar
Czytelnik
Czytelnik

Re: szyba w oknie a kwiaty na parapecie

Post autor: miagar » pn lip 27, 2020 8:23 am

miagar pisze:
wt lip 21, 2020 10:36 am
Czy dobór okna, szkła może mieć jakikolwiek wpływ na to, jak będą rozwijać się ustawione za nim rośliny?
Kwiaty potrzebują słońca - ale jak szyba będzie skupiać promienie, to może im zaszkodzić, a nawet ususzyć. Znam takie przykłady z własnego doświadczenia... Pytanie, czy da się ten negatywny efekt zredukować albo zneutralizować, czy pozostaje po prostu zdjąć wszystkie kwiaty z okna?
EDIT
Zdarzyło mi się przeprowadzić taki eksperyment: zamówiłam 2 identyczne bukiety i wsadziłam do identycznych wazonów. Jeden stał właśnie bezpośrednio przy oknie, na parapecie, a drugi na kuchennym stole. No i ten pierwszy wytrzymał 10 dni, a drugi prawie 3 tygodnie :idea:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”