header

Jakie okna byście wybrali do domu prywatnego

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
BBS POLSKA
Czytelnik
Czytelnik
Kontakt:

Jakie okna byście wybrali do domu prywatnego

Post autor: BBS POLSKA »

id 4000 czy iglo 5
okna wyposazone w szyby p4 jednostronie i okucia wk2 jednostronny kolor
ŚWIAT OKIEN I DRZWI Z ALUMINIUM I STALI

oknoAD

news oknoad-news oknoad-news-1
news oknoad-news oknoad-news-2
news oknoad-news oknoad-news-3

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jakie okna byście wybrali do domu prywatnego

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW »

A kto robi na tym aluplaście te okna i jakim okuciu?
Iglo 5 to DRUTEX + MACO i z tego co się oriętuję to DRUTRX nie robi WK2 tylko stosuje rozwiązanie: http://www.maco.at/maco/cont/ShowFile.aspx?id=3068 Dokładne info na stronie 11. Jest to podstawowe zabezpieczenie. Przynajmniej ja nie słyszałem aby robili WK2.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ
BBS POLSKA
Czytelnik
Czytelnik
Kontakt:

Post autor: BBS POLSKA »

iglo 5 to okna drutexu a okna aluplast to firmy grobud
ŚWIAT OKIEN I DRZWI Z ALUMINIUM I STALI
Stolarkabudowlana
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stolarkabudowlana »

Ja osobiście nie chce widzieć okien plastikowych i bez wahania wybieram okna drewniane . Nie żebym reklamował to co robię ale produkuje od ponad 20 lat okna drewniane i nigdy nie miałem u siebie reklamacji i każdy klient jest zadowolony z tego co robię . Cena jest korzystna (oczywiście że droższe bo przecież drewno) ale to jest piękne i wytrzymałe . Zapraszam na swoją stronę www.stolarka-budowlana.com
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys »

Stolarkabudowlana pisze:Ja osobiście nie chce widzieć okien plastikowych i bez wahania wybieram okna drewniane . Nie żebym reklamował to co robię ale produkuje od ponad 20 lat okna drewniane i nigdy nie miałem u siebie reklamacji i każdy klient jest zadowolony z tego co robię . Cena jest korzystna (oczywiście że droższe bo przecież drewno) ale to jest piękne i wytrzymałe . Zapraszam na swoją stronę http://www.stolarka-budowlana.com
Nie wierzę w brak reklamacji w firmie produkcyjnej (cokolwiek produkuje). takie teksty włóż między bajki.
Najważniejsze żeby było ich jak najmniej i były spraw nie rozpatrywane i usuwane.
Pozdrawiam Wojtys
Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW »

SORY. Ale nie mogę tego porównać bo nie znam wyrobów firmy GROBUD.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

oknoAD

news oknoad-news oknoad-news-1
news oknoad-news oknoad-news-2
news oknoad-news oknoad-news-3

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: Bartłomiej Zegadło »

I tu wojtys masz rację. nawet Mercedes potrafi bubla wyprodukować. Trzeba tylko tak produkować, żeby ten bubel do klienta nie trafił.
A co do tych profili, to żadnego z nich bym nie wybrał. Kiedyś jeden z nich wybrałem i ................ bez komentarza (dwa razy w to samo bagno sie nie wchodzi)

Pozdrawiam.

B.Z.
Stolarkabudowlana
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stolarkabudowlana »

Ja nie powiedziałem że na drewniane okna nie ma reklamacji i że u mnie w firmie nigdy nie było kiepskiego drewna czy złego okucia czy może szyby nie takiej jak trzeba . Zawsze jeśli coś zdarzyło się nie tak albo było coś złe to udawało mi się wykrywać to przed dotarciem produktu do klienta i temu mówie że nigdy nie miałem reklamacji . Tak jak i reklamacje są w drewnie tak i w plastiku czy w samochodach i w czym kolwiek innym . Pozdrawiam
wieckowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wieckowski »

a ja biore okna z budvar plastikowe i mniemam żadnych absolutnie tez problemów...
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys »

wieckowski pisze:a ja biore okna z budvar plastikowe i mniemam żadnych absolutnie tez problemów...
DECCO??
Pozdrawiam Wojtys
glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontakt:

Post autor: glaskiewicz »

Witam

Mnie zastanawia dlaczego chcesz takie zabezpieczenia (masz coś do ukrycia?). Wg mnie ja bym stawiał na energooszczednosć a nie zabezpieczenie, koszty ogrzewania są coraz wyższe a okna z P4 napewno będa miały gorsze współczynniki. Niestety twierdze że albo energooszczednośc albo sejf :) oczywiście w szyby potrójne da się wsadzić szybę p4 ale i tak współczynnik takiej szyby nieco poleci na niekorzyść (nie mówiąc juz o wadze takiej tafli)

Pamietaj , szyba to jedno, zabezpieczenie przez wypchnieciem jej to drugie, okucie to trzecie
, a najwazniejsze MONTAŻ. Okno aby było antywlamaniowe musi być zamontowane wg pewnych wytycznych - to nie jest montaż standardowy. Przy takim to te elementy antywłamaniowe chronią Ciebie w głowie a nie przed prawdziwym złodziejem (oczywiscie małolatów czy jakiś "okazyjnych" to powstrzyma, ale prawdziwy wie jak je otworzyć). WK2 to nie jest system który ma ochronić przez długi czas - to tylko kilka minut przy odpowiednim sprzęcie.

ps. ktoś wyżej napisał o okuciu Maco multi trend - weź maco multi matic i tam można mieć WK2 (drugie stopień bezpieczeństwa)

Odnośnie szyby pamiętaj, iż P4 to większa waga a to przy plastiku niestety nieco ma to wpływ na działanie okna (można to porównac np do tego jak ubierzesz się na cebulke to trudniej się porusza:) co prawda zabawny przykład ale można go nieco tu podczepić.
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

ASMER - Autoryzowany Partner Handlowy MS Więcej niż OKNA
ul. Reduty Ordona 7, 71-202 Szczecin
tel. 91 486 01 45, fax 91 486 01 44
e:mail: g.laskiewicz@asmer.pl
http://www.asmer.pl
krzysztof.migula
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krzysztof.migula »

Do swojego domu wstawił bym okna, które podobają mi się wizualnie, spełniają wszystkie podstawie normy, produkt posiada dość długą gwarancję i jest dobrze zamontowany. Prawda jest taka, że większość profili i okuć to ten sam kawał materiału. Mi osobiście podoba się stary kanciasty REHAU. Pozdrawiam.
wieckowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wieckowski »

BUDVAR..JAKOŚĆ TRWAŁOŚĆ....
Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp »

Więckowski.
Napisz mi proszę, bo nie wiem.
Czy "Trzcina" już całkiem na łeb upadł, że do robienia "reklamy" w necie zatrudnia downów (bez obrażania downów).
Wejdź w swój profil, zerknij co piszesz, poczytaj i pomyśl.
Budvar skończył się wraz z decyzją o wyjściu z thyssena.
Pzdr
Kron
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kron »

Teraz są już okna 5-cio komorowe o bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej. Vaka są dobre AluPlast też. Nawet kolory ram można wybrać. :D
PCV jest lepsze od okien drewnianych .
meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś »

Kron pisze:Teraz są już okna 5-cio komorowe o bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej. Vaka są dobre AluPlast też. Nawet kolory ram można wybrać. :D
o! jak ktoś miał do czynienia z produktem oknopolu ( malowane okna pvc ) proszę o kontakt.
aha. ww. producent daje 5 lat gwarancji na taki produkt.
znacie inne firmy w naszym kraju wykonujące na szerszą skalę takie tematy ?
..bałagan i porządek - to tylko liczby...
Krzysiek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Krzysiek »

Powłoka Decoroc Deceunincka! Pięknie wygląda i bardzo trwała!
Krzysztof Hnatów, Deceuninck Polska Sp. z o.o.
Paw-eł
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Paw-eł »

Także polecam profile wielokomorowe. W domu jest cieplej i mniej wydajemy na ogrzewanie.
Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. »

Idąc tokiem myślenia przedmówcy to ja polecę szczelne okna co by firana nie chodziła. :D
A tak na serio to REHAU EURO-DESIGN 86 PLUS (ECONO 86 w EUROCOLORZE) - jakość za rozsądne pieniądze.
Awatar użytkownika
ekojubra
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ekojubra »

Jestem świeżo po lekturze REKLAMACJE KLIENTOWSKIE i podejrzewam, że jak mawiali starożytni rosjanie i jak sam czujesz z wypowiedzi "wsio rawno". Idąc dalej i przywołując dylemat "o wyższości świąt Wielkiej Nocy" nad świętami "Bożego Narodzenia" stwierdzam, że i tak wszystko załatwi montaż (pozytywnie lub negatywnie).
z jeszcze świątecznym pozdrowieniem JUBRA
jadziabrazka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jadziabrazka »

ja nie wiem jakie okna Ty wybierzesz mogę tylko napisać co ja mam, Otóż
okna z Sokółki mahoń meranti
parapet zewnętrzny z blachy takiej jak na dachu fińska + dachówka ceramiczna creative albo creation nie pamiętam
parapet wewnętrzny kamień z jasny krem z MSG Granit

wszystko zamontowane w 2006 i jak do tej pory bez zarzutu
pozdrawiam
funia_123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: funia_123 »

Witam
ja też kupiłam kamień w MSG Granit tylko nie na parapet, a na taras przed kuchnią, okazało się , że wyszło taniej niż z gresu i zrobili go tak, że w ogóle nie jest śliski wygląda bardzo fajnie tak naturalnie i prawie w ogóle nie widać łączeń a latem przyjemnie zimno zwłaszcza teraz ;-) nie mam jeszcze tylko parasola nad albo jakiej innej osłony
może ktoś ma pomysł gdzie mogę kupić coś jakby żagiel od słońca i deszczu mocowany do ściany i na podporach aluminiowych ???
jaroslawbarszcz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jaroslawbarszcz »

właśnie rozglądam się za ładnymi blatami z kamienia gdzie dokładnie mieści się firma MSG GRANIT?

rzeczywiście słyszałem, że mają duży wybór kolorów jeśli chodzi o kamień.
funia_123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: funia_123 »

Kontakt znajdziesz na stronie internetowej www.msg-granit.pl
summertime
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: summertime »

sama mam podobny problem, bo stoję przed wyborem okien, drzwi do mojego domu. Najbardziej podoba mi się oferta firmy Wimarol. Ciekawy design, nowoczesne rozwiązania, jak macie jakieś doświadczenia związane z tą firmą i oknami bardzo proszę o opinie.
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: finlandia »

Niech będzie że CI pomogę w tej promocji.
Nie znam firmy okiennej Wimarol. Kojarzy mi się z jakimś lekiem...
summertime
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: summertime »

może byłam za mało precyzyjna, ale chodzi mi o tą firmę http://www.oknawimarol.pl/ . Może będzie łatwiej coś powiedzieć na jej temat.
ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontakt:

Post autor: ziobrowski »

jesli chodzi o duze konstruckje to bez wachania aluminowe konstruckje podnoszone przesuwne ...
Takie robimy na systemie yawal...
Jedrzej
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jedrzej »

Wybór okien do domu prywatnego zależy od wielu czynników, w tym od preferencji estetycznych, wymagań dotyczących energooszczędności, lokalizacji oraz budżetu. Współcześnie, istotne jest, aby okna były nie tylko ładne, ale także funkcjonalne i energooszczędne. Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest materiał ram okiennych. Najpopularniejsze są okna PVC, ze względu na ich dobre właściwości izolacyjne, trwałość i stosunkowo niską cenę. Okna drewniane, choć droższe, oferują niepowtarzalny urok i są często wybierane ze względów estetycznych, szczególnie w przypadku domów w stylu tradycyjnym. Aluminium, choć najdroższe, oferuje najwyższą trwałość i nowoczesny wygląd, idealny do nowoczesnej architektury. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj szyb. Podwójne szyby są standardem, ale dla zwiększenia efektywności energetycznej domu warto rozważyć szyby potrójne, które jeszcze lepiej izolują termicznie. Warto też zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła (Uw) – im niższa wartość, tym lepsza izolacyjność termiczna okna. Nie należy zapominać o aspektach funkcjonalnych, takich jak sposób otwierania – uchylny, rozwieralny, czy może przesuwny – który powinien być dostosowany do przestrzeni wewnętrznej oraz indywidualnych preferencji użytkowania. Na koniec, warto rozważyć dodatkowe funkcje, takie jak zaciemnienie, wentylacja, czy zabezpieczenia antywłamaniowe, które mogą znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wybierając okna do domu prywatnego, warto kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością, energooszczędnością i bezpieczeństwem. Dobrej jakości okna to inwestycja, która przynosi korzyści przez wiele lat.
Janek77
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Janek77 »

Teraz w modzie są ogólnie duże okna o wąskich profilach, najlepiej aluminiowych. Okna z PVC mogą jednak już teraz doskonale imitować wygląd stolarki aluminiowej. Polecam sprawdzić np. hybrydowy system Schuco Symbiotic dostępny m.in. w ofercie firmy Oknovid z Dąbrowy Chełmińskiej. Mają bardzo efektowny wygląd dzięki innowacyjnym, tworzywowo-aluminiowym profilom, naprawdę ciekawa innowacja.
Hannah87
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Hannah87 »

Cześć. Jeśli chodzi o cenę, to ID 4000 zazwyczaj wychodzi taniej, bo to bardziej podstawowy model. Ale z drugiej strony, IGLO 5 ma lepsze parametry izolacyjne, co może się opłacić na dłuższą metę, bo mniej będziesz płacił za ogrzewanie. Ja bym poszła w ID 4000 z szybami P4 i okuciami WK2. Powodzenia, udanych zakupów! Pozdrawiam, Hannah :)
ODPOWIEDZ