Rolety dzień noc jak oceniacie

emts
Małomówny
Małomówny

Rolety dzień noc jak oceniacie

Post autor: emts » wt cze 19, 2018 7:15 am

Jak oceniacie funkcjonalność rolet dzień/noc? Czy faktycznie po zamknięciu panuje mrog w mieszkaniu, czy zdarzają się prześwity? Pracuję teraz na nocne zmiany i siłą rzeczy muszę odsypiać w dzień, tylko mam problem z zaśnięciem jeśli jest widno. Zwykłe rolety, żaluzje nie zdały egzaminu, a opinie o tych dzień/noc są całkiem pozytywne.

oknoAD

tel
Czytelnik
Czytelnik

Re: Rolety dzień noc jak oceniacie

Post autor: tel » wt cze 19, 2018 8:49 am

Myśle,ze problem leży w tym z jakiego materiału jest wykonana roleta. Jesli roleta byłaby wykonana z mociejszego materiału to nie miałabyś problemów z zaśnięciem Powinna być grubsza oraz nie przepuszczać światłą. Wtedy będzie Ci o wiele lepiej.

Polecam skontaktować się z tą firmą:
https://lublinrolety.pl/

Zajmują sie montażem rolet i powinni Ci doradzić co zrobić i jak skutecznie zaciemnić pomieszczenie.
https://forum.oknonet.pl

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw cze 21, 2018 8:21 pm

Przecież rolety dzień noc nijak się mają do roletek wewnętrznych z powłoką aluminium czy podgumowanymi i pełnią rolę raczej ozdobną i rozpraszającą światło a nie wytłumiającą. To tak jak porównywać suchy lód z CO2 do lodu z lodziarni - poliż a poczujesz różnicę

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt lip 20, 2018 6:52 pm

Czytałem na temat rolet dzień i noc. Ciekawy pomysł, ale u mnie najważniejszy problem miałem z nagrzewaniem się domu. Więc zamiast rolet dzień noc wolałem wziąć coś, co montuje się na zewnątrz. I padło na markizy zewnętrzne Fakro. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie i cieszę się, że znalazłem coś dla siebie.

Lucyy
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Lucyy » czw paź 04, 2018 1:52 pm

Takie rolety wydają mi się być naprawdę dobrym pomysłem, zwłaszcza ze względu na to, że takie praktyczne rozwiązania coraz częściej są wykorzystywane w mieszkaniach, zwłaszcza tych nowoczesnych :) Tutaj mają całkiem ciekawą ofertę https://wystroj-okien.pl/RoletyDzienNoc-Menu Podoba mi się to, że spośród rolet dzień-noc można wybrać sobie rolety w kasecie lub bez kasety no i do tego jest sporo wariantów kolorystycznych, co zawsze jest fajną opcją. Bo po co siedzieć wśród ciemnych, stonowanych kolorów, kiedy można eksperymentować ze stylami :)

Rekar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rekar » czw paź 18, 2018 11:36 am

U mnie takie rolety wygladają naprawdę ładnie. Mam je od firmy Roltex, którą mogę śmiało polecić, ze względu na świetną jakość i niską cenę.

oknoAD

handlowyslask
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: handlowyslask » wt paź 23, 2018 6:38 pm

Tak jak pisali przedmówcy, roletki D-N nigdy nie dorównają materiałowym, w zaciemnieniu.

mateuszt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mateuszt » ndz lis 04, 2018 10:21 am

A żaluzje aluminiowe też będą dobrym rozwiązaniem?

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » sob gru 15, 2018 10:13 am

Nie wiem czy temat aktualny ale ja mam je zamontowane u siebie i strzał w dziesiątke, jeżeli chodzi słońce a i w nocy też lepiej się śpi jak jest ciemniej. Światła z latarni czy innych źródeł też docierają i mogą przeszkadzać.
Najważniejsze to:
- gruby materiał takich rolet
- ciemny kolor materiału (przynajmniej ja mam ciemny i jest git)
- prowadnice rolet i kaseta - nie wiem czy są bez prowadnic ale prowadnice dodatkowo zasłaniają możliwy prześwit na styku roleta ramiak okna.

Ps. kiedyś byłem użytkownikiem rolet aluminiowych "antywłamaniowych" i też bardzo dobrze zasłaniały "od słońca" nawet nie wiem czy nie lepiej i tutaj na pewno kolor jest bez znaczenia.
No to co Heyah i do przodu ;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”