Budowa domu na czym zaoszczędzić.

jerzyks
Małomówny
Małomówny

Budowa domu na czym zaoszczędzić.

Post autor: jerzyks »

Jak w temacie. Na czym mozna zaoszczędzić podczas budowy domu?

Doradzicie swoje sposoby? Zaczynam budowę i nie chciałbym przepłacać.

oknoAD

tel
Małomówny
Małomówny

Re: Budowa domu na czym zaoszczędzić.

Post autor: tel »

Bez balkonów, wykuszy, jaskółek, bez garażu. Blacha czy dachówka klasyczna a nie płaska, zastanowić się nad ogrzewaniem bo można na kominach zaoszczędzić. Zrezygnować z kominka. Okna w standardowym kolorze bez dopłat. Brak rolet zewnętrznych. Moim zdaniem projekt indywidualny dobrze policzony przez konstruktora pozwoli dużo zaoczczedzic na stali i więźbie dachowej przy dobrym gruncie. (zrobić badania gruntu). Ale tak naprawdę to najwięcej można oszczędzić na robocie, więc jak najwięcej samemu robić.

Porządne okna ma również ten producent okien i drzwi - firma Kapica.
https://forum.oknonet.pl
takso
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: takso »

Hmm... to nie jest łatwe. Najczęściej oszczędność teraz, oznacza problemy za jakiś czas.
Standard :(
darekwicicki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: darekwicicki »

Najlepiej działać systemowo, wtedy kupujemy dopasowane do siebie produkty. Fasadę domu można spokojnie zrobić z dobrej jakości systemu na wełnę albo na stryropian, w zależności od tego, kto co woli. Co do systemu, polecam osobiście Foveo-Tech. Polska firma, na pewno znajdziecie taki system, który będzie pasował do miejsca postawienia budynku oraz otoczenia, bo to ma duże znaczenie.
Asiek88
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Asiek88 »

Ja ze względu na dzisiejsza inflacje bym się wstrzymała z jakąkolwiek budową.
berewit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: berewit »

Na wykończeniu. Zdecydowanie. Przemyśl czy chcesz robić tynki w środku czy karton gips. Ponadto meble z sieciówek też są ok nie trzeba od stolarza za miliony monet.

oknoAD

Pawelec
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Pawelec »

Kupowanie materiałów ze specjalistą, a nie oddawanie tego w jego ręce bo potem jakoś dziwnie drogo wychodzi jak nie kontrolujesz ;-)
Miszka88
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Miszka88 »

Pawelec pisze: czw sie 18, 2022 10:25 am Kupowanie materiałów ze specjalistą, a nie oddawanie tego w jego ręce bo potem jakoś dziwnie drogo wychodzi jak nie kontrolujesz ;-)
Dokładnie, jestem tego samego zdania. Ja jeszcze bym dodała, że jako tako na samych materiałach czy jakości usług nie powinno się oszczędzać. Kupowanie materiałów niewiadomego pochodzenia może źle wpłynąć później na utrzymanie takiego domu. Tak samo, teraz też będę chciała mieć domek taki drewniany dla dzieci koło domu. Też przydałby się tutaj jakiś dobry producent placów zabaw
Oleczek871
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Oleczek871 »

Ja jestem takiego zdania, że na miarę swoich możliwości możemy kupować samemu materiały czy też zaopatrywać się w różnego rodzaju rusztowania czy szalunki ścienne, które służą do zabezpieczania otworów w ścianach czy jakich jak okna czy drzwi.
ODPOWIEDZ