Strona 1 z 1

Jak zarabiać na starych oknach ?

: śr sty 10, 2024 2:09 pm
autor: SIPLUS
W obecnych czasach jest co raz trudniej zarobić na sprzedaży stolarki. Przed 15 laty wymyśliłem model sprzedaży okien na stojakach drewnianych, które liczone są klientowi jako opakowania. Obecnie stojaki drewniane stają się problemem dla odbiorców w Europie ponieważ ich utylizacja staje się co raz bardziej trudna na skutek ograniczeń związanych ze spalaniem drewna. Klienci nie chcą płacić za stojaki i chcą by był odebrany tak jak są odbierane metalowe. Tyle, że metalowe częściej giną i kosztują wielokrotnie więcej.
Odbierając od klientów zużytą stolarkę możesz wykorzystać stojaki drewniane do transportu zwrotnego. Kiedy klient na nie załaduje stare okna . Daje to możliwość zarobienia dużych pieniędzy ponieważ utylizacja w krajach zachodnich jest co raz droższa a w Polsce nadal jeszcze w miarę tania. Istnieją firmy zajmujące się taką utylizacją. Szkło do szkła, plastyk do plastiku a metal do metalu. A w przypadku okien drewnianych wiadomo do spalenia lub odsprzedaży jako opał. Są firmy, które większe pieniądze zarabiają na odebranych oknach jak na sprzedaży nowych. Nie jest to odpad niebezpieczny a dokumentacja nie sprawi nikomu problemu. Za utylizację okien można wynegocjować niezłe stawki, którymi można podzielić się z firmami odbierającymi odpad. Czasami okna są w tak dobrym stanie, że nadają się do odsprzedaży czym również zajmują się wyspecjalizowane firmy. Takie ona używane są do budynków gospodarczych czy domków rekreacyjnych.
https://www.facebook.com/?locale=pl_PL

Re: Jak zarabiać na starych oknach ?

: czw lut 22, 2024 10:37 pm
autor: fafik
Stare okna drewniane są odpadem niebezpiecznym kolego. Zwłaszcza farba olejną i szklo

Re: Jak zarabiać na starych oknach ?

: pt maja 24, 2024 1:36 pm
autor: Asiek88
Dokładnie, dobrze falik powiedział. tego typu okna są niebezpieczne. Na pewno warto pomyśleć o zdarciu takiej starej farby. Oczyszczone drewno można przekazać do punktu recyklingu drewna lub wykorzystać ponownie np. do projektów DIY. Potem takie szkło do trzeba oddać do punktu recyklingu szkła.Ja to mam żelastwo takie i to co teraz musze zrobić to oddać na skup złomu https://kamm.pl/skup-zlomu