Okna a ubezpieczenie domu

emts
Małomówny
Małomówny

Okna a ubezpieczenie domu

Post autor: emts » czw lis 19, 2020 7:25 am

Kochani proszę o radę. Macie różne domy i tysiące pomysłów. Mam dom usytułowany 3 m od granicy działki sąsiada. Na której nie ma domu. Dom stary będzie remontowany. W domu będzie małe poddasze. Przepisy zabraniają wstawić okno na tej ścianie graniczącej na poddaszu. Można luksfery. Jak dla mnie poza oknami dachowymi to by wystarczyło. Ale co z bezpieczeństwem przeciwpożarowym? Jeśli na piętrze wybuchnie pożar to nie ma drogi ucieczki! Sąsiad zgadza się na okno na tej ścianie ale co w przypadku pożaru? Gdzieś czytałam że firma ubezpieczenie nie wypłaci pieniędzy jeśli okno będzie wstawione niezgodnie z przepisami. Co zrobić z tym fantem. Jak uciekać z takiego poddasza? Dodam że druga ściana poddasza jest 1,5m od granicy drugiej działki.

oknoAD

tomekwck
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna a ubezpieczenie domu

Post autor: tomekwck » czw lis 19, 2020 8:50 am

Porozmawiaj z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, wg mnie okno to żadne wyjście pożarowe. Idąc takim tokiem rozumowania w domach z dachem kopertowym nie można mieć poddasza użytkowego bo tam nie ma możliwości wstawienia tradycyjnego okna ze względu na brak ścian szczytowych.

Ze swojej strony polecam kontakt z firmą Compensa: https://www.compensa.pl/ W firmie powinni doradzić, jakie ubezpieczenie wybrać. Oraz jakie będą wymogi ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
sterek
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna a ubezpieczenie domu

Post autor: sterek » czw lis 19, 2020 8:50 am

Porozmawiaj z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, wg mnie okno to żadne wyjście pożarowe. Idąc takim tokiem rozumowania w domach z dachem kopertowym nie można mieć poddasza użytkowego bo tam nie ma możliwości wstawienia tradycyjnego okna ze względu na brak ścian szczytowych.

Ze swojej strony polecam kontakt z firmą Compensa: https://www.compensa.pl/ W firmie powinni doradzić, jakie ubezpieczenie wybrać. Oraz jakie będą wymogi ubezpieczenia.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”